Τένις: Αποκλεισμός και στο διπλό για Τσιτσιπά, με κόουτς… Μπαντόσα

Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς δεν τα κατάφεραν απέναντι στους Κράγιτσεκ και Ντόντινγκ, μένοντας εκτός στον 2ο γύρου του διπλού στο US Open.

Στον 2ο γύρο του διπλού στο US Open, σταμάτησε η πορεία των αδερφών Τσιτσιπά. Τρεις μέρες μετά τον αποκλεισμό-έκπληξη για τον Στέφανο, αυτή τη φορά μαζί με τον αδερφό του, Πέτρο, έμεινε εκτός και απ’ το διπλό. Το δίδυμο Όστιν Κράγιτσεκ και Ιβάν Ντόντινγκ, ήταν νικητές στον μεταξή τους αγώνα.

Τέλος το US Open αναφορικά με οικογένεια Τσιτσιπά λοιπόν. Το ματς το έχασαν 2-1 σετ, έχοντας μάλιστα κόουτς την σύντροφο του Στέφανο, Πάουλα Μπαντόσα. Λόγω της διακοπής της συνεργασίας με τον Μαρκ Φιλιππούση.

Το πρώτο σετ πήραν οι αντίπαλοι των Ελλήνων με 7-5, η ισοφάριση ήρθε με 7-5 επίσης, ενώ οι Κράγιτσεκ και Ντόντινγκ πήραν τη νίκη με 6-4 στο καθοριστικό σετ.