Πρωταθλητής Ευρώπης στη σκοποβολή ο Χαλκιαδάκης, προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

SCREENSHOT - VIDEO

Ο Χαραλάμπος Χαλκιαδάκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιτ του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος σκοποβολής που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας και πήρε το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.

Ο Χαράλαμπος Χαλκιαδάκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πήλινου Στόχου 2023 που διεξάγεται στο Όσιγιεκ της Κροατίας!

Ο Χανιώτης κατάφερε να έχει έναν εντυπωσιακό απολογισμό με 60 στα 60 χτυπήματα στον τελικό και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ευρώπης!

Ωστόσο, ακόμα πιο σημαντικό είναι ότι κατάφερε να εξασφαλίσει και μία θέση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2024 στο Παρίσι.

Μάλιστα γίνεται ο τρίτος αθλητής του Γιώργου Σαλαβαντάκη, που καταφέρνει αυτή την επιτυχία μετά την Εμμανουέλα Κατζουράκη και τον Mάκη Μίτα.