Περιφερειακές εκλογές 2014: Χάνει δύο έδρες ο Τατούλης

Μύκονος-Αυτός είναι πανηγυρισμός: Έτσι γιόρτασε τη νίκη του υποψήφιος (vid)

Ευρωεκλογές 2014: Αγρότες, συνταξιούχοι, νοικοκυρές έκριναν την κάλπη

Δήμος Πειραιά: Όλα τα ονόματα του νέου δημοτικού συμβουλίου

Στην κορυφή η Εύα Καϊλή - Δείτε ποιοι είναι οι 21 νέοι ευρωβουλευτές

ΕΚΛΟΓΕΣ 2012

Εκλογές 2012: Ποιοι εκλέγονται βουλευτές
Τα ονόματα των βουλευτών της νέας Βουλής, όπως προκύπτουν από τα αποτελέσματα είναι τα εξής...

 ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

ΝΔ: Μπακογιάννη Ντόρα, Αθανασίου Χαράλαμπος, Λαζαρίδης Χρύσανθος, Μιχελάκης Γιάννης.

ΣΥΡΙΖΑ: Γλέζος Μανόλης, Φωτίου Θεανώ, Τσουκαλάς Δημήτρης

ΠΑΣΟΚ: Δήμας Πύρρος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Κουίκ Τέρενς

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Παππάς Χρήστος

ΔΗΜΑΡ: Λυκούδης Σπύρος

ΚΚΕ: Παφίλης Θανάσης

Α΄ ΑΘΗΝΩΝ

ΝΔ: Κεφαλογιάννη Όλγα, Αβραμόπουλος Δημήτρης, Κακλαμάνης Νικήτας, Πιπιλή Φωτεινή, Κικίλιας Βασίλης, Μηταράκης Νότης, Παυλόπουλος Προκόπης, Ψυχάρης Ανδρέας.

ΣΥΡΙΖΑ: Τσίπρας Αλέξης, Κωνσταντοπούλου Ζωή, Βούτσης Νίκος, Μπόλαρη Μαρία.

ΠΑΣΟΚ: Σκανδαλίδης Κώστας

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Μιχαλολιάκος Νίκος (αν επιλέξει την έδρα)

ΔΗΜΑΡ: Πανούσης Γιάννης

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Κουντουρά Έλενα

ΚΚΕ: Κανέλλη Λιάνα

Β΄ ΑΘΗΝΩΝ

ΣΥΡΙΖΑ: Σακοράφα Σοφία, Κουρουμπλής Παναγιώτης, Παπαδημούλης Δημήτρης, Δραγασάκης Γιάννης, Δούρου Ρένα, Στρατούλης Δημήτρης, Βαλαβάνη Νάντια, Τατσόπουλος Πέτρος, Τσακαλώτος Ευκλείδης, Παναγόπουλος Στάθης, Αλεξόπουλος Απόστολος, Καφαντάρη Χαρά, Κατριβάνου Βασιλική.

ΝΔ: Μητσοτάκης Κυριάκος, Χατζηδάκης Κωστής, Βούλτεψη Σοφία, Ντινόπουλος Αργύρης, Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης, Γεωργιάδης Άδωνις, Μεϊμαράκης Βαγγέλης, Σπηλιωτόπουλος Άρης, Γιακουμάτος Γεράσιμος, Πολύδωρας Βύρων, Καραμανλή Άννα, Παναγιωτόπουλος Πάνος, Παπακώστα Κατερίνα, Παπαθανασίου Γιάννης.

ΠΑΣΟΚ: Λοβέρδος Ανδρέας, Χρυσοχοΐδης Μιχάλης, Ανδρουλάκης Μίμης.

ΔΗΜΑΡ: Κουβέλης Φώτης, Ψαριανός Γρηγόρης, Βουδούρης Οδυσσέας.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Καμμένος Πάνος, Δημαράς Γιάννης, Καπερνάρος Βασίλης.

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Μιχαλολιάκος Νίκος, Ζαρούλια Ελένη, Γερμενης Γιώργος.

ΚΚΕ: Παπαρήγα Αλέκα, Χαλβατζής Σπύρος, Κατσώτης Χρήστος

ΑΤΤΙΚΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Μητρόπουλος Αλέξης, Αθανασίου Νάσος, Πάντζας Γιώργος,

ΝΔ: Σαμαράς Αντώνης, Βορίδης Μάκης, Μαρτινου Γεωργία, Βλάχος Γιώργος

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Κασσιδιάρης Ηλίας

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Χαϊκάλης Παύλος

ΠΑΣΟΚ: Χριστοφιλοπούλου Εύη

ΔΗΜΑΡ: Οικονόμου Βασίλης

ΚΚΕ: Γκιόκας Γιάννης

Α΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΝΔ:  Αρβανιτόπουλος Κωνσταντίνος, Κατσαφάδος Κωνσταντίνος 

ΣΥΡΙΖΑ: Δρίτσας Θεόδωρος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Μέλας Παναγιώτης

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Κουζήλος Νικόλας

ΔΗΜΑΡ: Ρεπούση Μαρία

Β΄ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Λαφαζάνης Παναγιώτης, Βαμβακά Ευγενία

ΝΔ: Τραγάκης Ιωάννης. Νεράντζης Αναστάσιος

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Λάγος Ιωάννης

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Κουράκος Ιωάννης

ΚΚΕ: Μανωλάκου Διαμάντω

ΔΗΜΑΡ: Γιαννακάκη Μαρία

Α΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΔ: Καραμανλής Κώστας, Γκιουλέκας Κώστας, Καλαφάτης Σταύρος, Ράπτη Έλενα, Ιωαννίδης Γιάννης, Ορφανός Γιώργος

ΣΥΡΙΖΑ: Κουράκης Τάσος, Αμανατίδης Γιάννης, Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Γαϊτάνη Ιωάννα.

ΠΑΣΟΚ: Βενιζέλος Ευάγγελος.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Αβραμίδης Γαβριήλ, Γιαταγάνα Χρυσούλα-Μαρία

ΔΗΜΑΡ: Ξηροτύρη-Αικατερινάρη Ασημίνα

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Γρέγος Αντώνης

ΚΚΕ: Παπαρήγα Αλέκα (αν επιλέξει την έδρα)

Β΄ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΔ: Καράογλου Θεόδωρος, Ανασταστιάδης Σάββας.

ΣΥΡΙΖΑ: Αμανατίδου Λίτσα.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Ξουλίδου Σταυρούλα

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Ζησιμόπουλος Πολύβιος

ΔΗΜΑΡ: Μάρκου Αικατερίνη

ΚΚΕ: Γερασιμίδου Ελένη

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

ΝΔ: Σαλμάς Μάριος, Καραγκούνης Κωνσταντίνος,

ΣΥΡΙΖΑ: Βαρεμένος Γεώργιος, Τριανταφύλλου Μαρία

ΠΑΣΟΚ: Μωραϊτης Αθανάσιος

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Μπαρμπαρούσης Κωνσταντίνος

ΔΗΜΑΡ: Κουβέλης Φώτης

ΚΚΕ: Μωραϊτης Νικόλαος

ΑΡΓΟΛΙΔΑ

ΝΔ: Ανδριανός Ιωάννης

ΣΥΡΙΖΑ: Κοδέλας Δημήτριος

ΠΑΣΟΚ: Μανιάτης Ιωάννης

ΑΡΚΑΔΙΑ

ΝΔ:  Λυκουρέντζος Ανδρέας

ΣΥΡΙΖΑ: Ζαχαριάς Κωνσταντίνος

ΠΑΣΟΚ: Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας

ΑΡΤΑΣ

ΝΔ: Στύλιος Γεώργιος

ΣΥΡΙΖΑ: Γεροβασίλη Όλγα

ΠΑΣΟΚ: Γκόγκας Χρήστος

ΑΧΑΪΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Τσίπρας Αλέξης, Καννελοπούλου Μαρία

ΝΔ: Νταβλούρος Αθανάσιος, Νικολόπουλος Νίκος

ΠΑΣΟΚ: Παπανδρέου Γεώργιος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Νταβρής Γεώργιος

ΔΗΜΑΡ: Τσουκάλης Νικόλαος,

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Αρβανίτης Αβράμης Μιχαήλ

ΚΚΕ: Καραθανασόπουλος Νικόλαος

ΒΟΙΩΤΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σταθάς Ιωάννης.

ΝΔ: Μπασιάκος Ευάγγελος, Καράμπελας Ιωάννης, Κουτσούμπας Ανδρέας.

ΓΡΕΒΕΝΑ

ΝΔ: Κοψαχείλης Τιμολέων

ΔΡΑΜΑ

ΝΔ:  Κυριαζίδης  Δημήτριος

ΣΥΡΙΖΑ: Καραγιαννίδης Χρήστος

ΠΑΣΟΚ: Αηδόνης Χρήσος

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

ΝΔ: Υψηλάντης Βασίλης, Κονσόλας Μανώλης

ΣΥΡΙΖΑ: Γάκης Δημήτρης

ΠΑΣΟΚ:  Κρεμαστινός Δημήτρης

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Ιατρίδη Τσαμπίκα

ΕΒΡΟΣ

ΝΔ: Γεροντόπουλος Κυριάκος, Δερμεντζόπουλος Αλέξανδρος

ΠΑΣΟΚ: Ντόλιος Γιώργος.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Καμμένος Παναγιώτης

ΕΥΒΟΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Αποστόλου Ευάγγελος.

ΝΔ: Κεδίκογλου Σίμεών ( του Βασιλείου)

ΠΑΣΟΚ: Κεδίκογλου Συμεών (του Αγγέλου)

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Μαρκόπουλος Κώστας.

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Μίχος Νικόλαος.

ΔΗΜΑΡ: Αναγνωστάκης Δημήτρης

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

ΝΔ: Κοντογεώργος Κωνσταντίνος

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Κοντόνης Χαράλαμπος

ΗΜΑΘΙΑ

ΝΔ: Τσαβδαρίδης Λάζαρος, Βεσυρόπουλος Απόστολος, Μπατσάρα Γεωργία

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Γιοβανόπουλος Κωνσταντίνος.

ΗΛΕΙΑ

ΝΔ: Τζαβάρας Κωνσταντίνος, Αυγερινοπούλου Διονυσία, Κοντογιάννης Γεώργιος, Μαρίνος Ανδρέας

ΣΥΡΙΖΑ: Γεωργοπούλου-Σαλτάρη Ευσταθία

ΠΑΣΟΚ: Κουτσούκος Γιάννης

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΣΥΡΙΖΑ: Κριτσωτάκης Μιχάλης, Διακάκη Μαρία.

ΝΔ: Κεφαλογιάννης Μανόλης, Αυγενάκης Λευτέρης, Σενετάκης Μάξιμος.

ΠΑΣΟΚ: Βενιζέλος Ευάγγελος (αν επιλέξει την έδρα).

ΔΗΜΑΡ: Μιχελογιαννάκης Γιάννης.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Μαριάς Νότης.

ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ

ΝΔ: Μπέζας Αντώνιος

ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΝΔ: Τασούλας Κωνσταντίνος, Καλογιάννης Σταύρος, Ασημακοπούλου Άννα-Μισέλ, Σιάκκας Φίλιππος

ΣΥΡΙΖΑ: Μαντάς Χρήστος

ΠΑΣΟΚ: Κάσσης Μιχαήλ

ΚΑΒΑΛΑ

ΝΔ:  Παναγιωτόπουλος Νίκος, Καλαντζής Γιώργος, Πασχαλίδης Ιωάννης, Κλετισιώτης Κωνσταντίνος

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

ΝΔ: Τσιάρας Κωνσταντίνος, Σκόνδρα Ασημίνα, Ταλιαδούρος Σπύρος, Σιούφας Παύλος.

ΣΥΡΙΖΑ: Μιχαλάκης Νικόλαος.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

ΝΔ: Αντωνίου Μαρία

ΣΥΡΙΖΑ: Διαμαντόπουλος Ευάγγελος

ΚΕΡΚΥΡΑ

ΝΔ: Δένδιας Νικόλαος. Γκίκας Στέφανος

ΠΑΣΟΚ: Γκερέκου Αγγελική

ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Θεοπεφτάτου Αφροδίτη

ΚΙΛΚΙΣ

ΝΔ: Γεωργαντάς Γιώργος

ΣΥΡΙΖΑ: Αγαθοπούλου Ειρήνη-Ελένη

ΠΑΣΟΚ: Παραστατίδης Θεόδωρος

ΚΟΖΑΝΗ

ΝΔ: Κασαπίδης Γεώργιος, Παπαδόπουλος Μιχάλης,

ΣΥΡΙΖΑ: Ουζουνίδου Ευγενία

ΠΑΣΟΚ: Κουκουλόπουλος Πάρις

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Μακρή Ραχήλ

ΚΟΡΙΝΘΙΑ

ΝΔ: Ταγάρας Νικόλαος, Δήμας Χρίστος, Κόλλιας Κωνσταντίνος.

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Μπούκουρας Ευστάθιος.

ΚΥΚΛΑΔΕΣ

ΝΔ: Βρούτσης Γιάννης

ΣΥΡΙΖΑ: Συρμαλένιος Νικόλας

ΠΑΣΟΚ : Ρήγας Παναγιώτης

ΛΑΚΩΝΙΑ

ΝΔ: Δαβάκης Αθανάσιος.

ΣΥΡΙΖΑ: Αραχωβίτης Σταύρος.

ΠΑΣΟΚ: Γρηγοράκος Λεωνίδας.

ΛΑΡΙΣΑ

ΝΔ: Χαρακόπουλος Μάξιμος,  Κελλας Χρήστος,

ΣΥΡΙΖΑ: Διώτη Ηρώ, Γελάλης Δημήτρης

ΠΑΣΟΚ: Σαχινίδης Φίλιππος

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Αλεξόπουλος Χρυσοβαλάντης

ΚΚΕ: Λαμπρούλης Γιώργος

ΔΗΜΑΡ: Ψύρρας Θωμάς

ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΣΥΡΙΖΑ: Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος

ΝΔ: Πλακιωτάκης Ιωάννης.

ΛΕΣΒΟΥ

ΝΔ: Βογιατζάκης Παύλος

ΣΥΡΙΖΑ: Ζερδέλης Ιωάννης.

ΠΑΣΟΚ: Σηφουνάκης Νίκος.

ΛΕΥΚΑΔΑ

ΝΔ: Σολδάτος Θεοδώρος

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Μεϊκοπουλος Αλέξανδρος

ΝΔ: Νάκκος Αθανάσιος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Χρυσοβελώνη Μαρίνα

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΉ: Ηλιόπουλος Παναγιώτης

ΔΗΜΑΡ: Μουτσινάς Πάρις

ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΝΔ: Σαμαράς Αντώνης, Λαμπρόπουλος Ιωάννης, Σαμπαζιώτης Δημήτρης.

ΣΥΡΙΖΑ: Πετράκος Αθανάσιος.

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Κουκούτσης Δημήτριος.

ΞΑΝΘΗ

ΣΥΡΙΖΑ: Ζεϊμπέκ Χουσεϊν.

ΝΔ: Κοντός Αλέξανδρος.

ΠΑΣΟΚ: Σαλτούρος Δημήτρης.

ΠΕΛΛΑ

ΝΔ: Καρασμανης Γιώργος, Σταμενίτης Διονύσης, Τζαμτζης Ιορδάνης,

ΠΑΣΟΚ: Τζάκρη Θεοδώρα

ΠΙΕΡΙΑ

ΝΔ: Κουκοδήμος Κώστας, Κωνσταντόπουλος Γιώργος, Χριστογιάννης Δημήτρης, Μάνη-Παπαδημητρίου Άννα.

ΠΡΕΒΕΖΑ

ΝΔ: Τσουμάνης Δημήτρης.

ΣΥΡΙΖΑ: Μπάρκας Κωνσταντίνος

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΣΥΡΙΖΑ: Ξανθος Ανδρέας

ΝΔ: Κεφαλογιάννης Ιωάννης.

ΡΟΔΟΠΗΣ

ΝΔ: Στυλιανίδης Ευριπίδης

ΠΑΣΟΚ: Χατζή Οσμάν Αχμέτ

ΣΥΡΙΖΑ: Καρά Γιουσούφ Αϊχάν

ΣΑΜΟΣ

ΣΥΡΙΖΑ: Καλογέρη Αγνή

ΣΕΡΡΕΣ

ΝΔ: Βλαχβεης Μενέλαος, Αραμπατζή Φωτεινή, Λεονταρίδης Θεόφιλος.

ΣΥΡΙΖΑ: Σταμπούλη Αφροδίτη.

ΠΑΣΟΚ: Μπόλαρης Μάρκος

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Κόλλια-Τσαρουχά Μαρία

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Σιώης Νικήτας

ΤΡΙΚΑΛΑ

ΝΔ: Βλαχογιάννης Ηλίας, Σκρέκας Κωνσταντίνος, Ταμηλος Μιχαήλ

ΣΥΡΙΖΑ: Δριτσέλη Παναγιώτα

ΔΗΜΑΡ: Κυρίτσης Γιώργος

ΦΘΙΩΤΙΔΑ

ΝΔ: Σταϊκούρας Χρήστος, Σταυρογιαννης Νικόλαος, Σταυρογιαννακόπουλος Κωνσταντίνος, Μακρή-Θεοδώρου Ελένη.

ΣΥΡΙΖΑ: Κυριακάκης Βασίλης.

ΦΛΩΡΙΝΑ

ΝΔ: Κωνσταντινίδης Ευστάθιος

ΣΥΡΙΖΑ: Γερμανίδης Αθανάσιος

ΦΩΚΙΔΑ

ΝΔ: Μανδρέκα Ασπασία

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΝΔ: Καρανάσιος Ευθύμιος.

ΣΥΡΙΖΑ: Ιγγλέζη Αικατερίνη.

ΠΑΣΟΚ: Δριβελέγκας Ιωάννης.

ΧΑΝΙΑ

ΣΥΡΙΖΑ: Σταθάκης Γιώργος

ΝΔ: Μαρκογιαννάκης Χρήστος, Βολουδάκης Μανούσος-Κωνσταντίνος, Βιρβιδάκης Κυριάκος

ΧΙΟΥ

ΝΔ: Μουσουρούλης Κωνσταντίνος

ΠΑΣΟΚ: Τριαντάφυλλος Κωνσταντίνος.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

open

Close

Newsbomb.gr © 2010 - 2014 - All Rights Reserved | Επικοινωνία | Σχετικά με Εμάς | Όροι Χρήσης | Sitemap
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που διαφημίζει η DPG DIGITAL MEDIA.