Μπενφίκα – Σπόρτινγκ: Η πιο «τρελή» ανατροπή έγινε στο ντέρμπι της Πορτογαλίας (video)

Μπενφίκα Σπόρτινγκ Πορτογαλία
Glomex

Πορτογαλία: Η Μπενφίκα θριάμβευσε επί της Σπόρτινγκ στο ντέρμπι της Λισαβόνας, σημειώνοντας μια «τρελή» ανατροπή στις καθυστερήσεις.

Οι «αετοί» νίκησαν με 2-1 στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής, μολονότι μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν πίσω στο σκορ!

Η Σπόρτινγκ προηγήθηκε με τον Γκιοκέρες στο 45ο λεπτό, ενώ η αποβολή του Ινάσιο με δεύτερη κίτρινη στο 51’, έδειξε να μην την επηρεάζει.

Η Μπενφίκα, παρά την αριθμητική, έδειχνε ανήμπορη να αντιδράσει μέχρι τις καθυστερήσεις. Εκεί, έφερε… τούμπα το ματς με μια απίστευτη ανατροπή. Ο Νέβες ισοφάρισε στο 90+4’ κι ο Τένγκστεντ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, Μπενφίκα και Σπόρτινγκ ισοβαθμούν στην κορυφή του πορτογαλικού πρωταθλήματος.