Παναιτωλικός – Skoda Ξάνθη 5-2

Με την εμφάνισή τους να αγγίζει το τέλειο στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Μάκη Χάβου συνέτριψαν τους Ακρίτες πετυχαίνοντας 3 γκολ σε διάστημα 16 λεπτών

Όντας καταιγιστικός στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε άνετα της Ξάνθης με 5-2 «καθαρίζοντας» το ματς σε διάστημα 16 λεπτών, ενώ οι Ακρίτες είχαν καταφέρει να πάνε στα αποδυτήρια ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Πρόσφεραν γκολ και θέαμα

Σε ένα «χορταστικό» πρώτο ημίχρονο, Παναιτωλικός και Ξάνθη πέτυχαν από 2 γκολ δικαιώνοντας όσους επέλεξαν να δουν το ματς από κοντά. Τον... χορό των γκολ άνοιξε μόλις στο 4' ο Λισγάρας που με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λουσέρο έκανε το 1-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και πίεσαν για την ισοφάριση με τις προσπάθειές τους να... καρποφορούν στο 22' όταν ο Βιγιαφάνιες από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να φέρει το ματς στα ίσια.