Μαρία Σάκκαρη: Ξημερώματα Παρασκευής κόντρα στη Ναβάρο για τα ημιτελικά στο Σαν Ντιέγκο

EPA/WILL OLIVER, ΑΜΠΕ

Μαρία Σάκκαρη: Τα ξημερώματα της Παρασκευής (15/09) θα διεξαχθεί η αναμέτρηση της Ελληνίδας αθλήτριας με την Έμα Ναβάρο με στόχο την πρόκριση στα ημιτελικά του Σαν Ντιέγκο.

Η επιστροφή της Μαρίας Σάκκαρη στα κορτ, μετά τον πρόωρο αποκλεισμό της από το US Open, ήταν θετική. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά, καθώς η Καμίλα Οσόριο αποχώρησε με πρόβλημα, αλλά μέχρι να διακοπεί ο αγώνας, η 28χρονη τενίστρια είχε το προβάδισμα 1-0 σετ και το δεύτερο ήταν στο 2-2.

Πλέον, επόμενος αντίπαλος είναι η Έμα Ναβάρο. Η νεαρή Αμερικανίδα, η οποία βρίσκεται στο Νο 61, πήρε τη νίκη απέναντι στην Αλεξάντρα Σασνόβιτς, 2-0 σετ (7-5, 6-4) και αυτή θα είναι η πρώτη φορά που θα αντιμετωπίσει την Ελληνίδα τενίστρια.

Ο αγώνας της Μαρίας Σάκκαρη με τη 22χρονη Αμερικανίδα έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί τα ξημερώματα της Παρασκευής (15/09), όχι νωρίτερα από τις 5:00, καθώς είναι το δεύτερο ματς στο δεύτερο… μισό της ημέρας στο «Barnes Stadium».