ΕΛΛΑΔΑ

Συγκλονίζει η μητέρα της 14χρονης στη Σαντορίνη: «Την άφησαν μόνη και συνέχισαν το πάρτι»

Συγκλονίζει η μητέρα της 14χρονης στη Σαντορίνη: «Την άφησαν μόνη και συνέχισαν το πάρτι»
«Είπαν ότι το παιδί μου πήγε τα ποτά - Δεν έλειπαν ποτά από το σπίτι μας», λέει η μητέρα

Στο πένθος έχει βυθιστεί η Σαντορίνη από το θάνατο ενός κοριτσιού, μόλις 14 ετών.

Το άτυχο κορίτσι είχε ξεκινήσει από το σπίτι του προκειμένου να παρευρεθεί σε ένα πάρτι στο Εμπορειό.

Αφού έφτασε, λοιπόν, στον χώρο όπου επρόκειτο να διασκεδάσει, αποχώρησε και τα άτομα που την συνόδευσαν ειδοποίησαν το νοσοκομείο καθώς έχασε τις αισθήσεις της. Άμεσα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου οι γιατροί απλώς διαπίστωσαν το θάνατό της, σύμφωνα με το santonews.com.

Η μητέρα της 14χρονης, Κατερίνης, μίλησε συντετριμμένη στην εκπομπή «Μαζί σου».

«Η κόρη μου έφυγε στις 18:00 από το σπίτι. Η φίλη της ήταν από το σχολείο. Ήταν η αγαπημένη της φίλη. Της είχα πει να γυρίσει στο σπίτι στις 22:00 με 22:15. Την κάλεσα στο 22:15 αλλά δεν μου απάντησε. Επέμεινα και στην τέταρτη φορά, με πήρε η φίλη της και μου είπε "Η Κατερίνα είναι στην τουαλέτα". Είπα "μόλις βγει, να με πάρει". Μετά δεν με ξαναπήραν. Την ξαναπήρα εγώ 22:40, πάλι δεν το έπιαναν. Μου είπε η φίλη της ότι έγινε κάτι σοβαρό και λιποθύμησε η Κατερίνα. Ήταν δύο με δυόμιση ώρες λιπόθυμη», περιγράφει η μητέρα της.

Και συνεχίζει: «Μου είπαν ότι την είχαν βάλει να ξαπλώσει. Όπως έμαθα, την άφησαν να συνέλθει μόνη της και έφυγαν για να συνεχίσουν το πάρτι μέσα. Εμένα δεν με ενημέρωσαν. Τα παιδιά ήταν μόνα τους. Όπως μου είπαν, τα ποτά τα είχε πάει η κόρη μου αλλά εγώ δεν το πιστεύω. Στο σπίτι είχα ποτά γιατί ήταν η γιορτή του μπαμπά της αλλά εμείς δεν κάναμε γιορτή. Δεν λείπουν ποτά από το σπίτι μου».

Στο ερώτημα αν η μητέρα της 14χρονης είχε επισκεφθεί ποτέ το σπίτι που πήγε η κόρη της, η ίδια απάντησε: «Δεν είχα πάει ποτέ σε αυτό το σπίτι.

«Όταν πήγα στο νοσοκομείο, η κόρη μου ήταν νεκρή. Το είχαν πάει νεκρό στο νοσοκομείο», είπε συγκλονισμένη η μητέρα της 14χρονης.

Η οικογένεια της άτυχης κοπέλας, έκανε μήνυση κατά παντός υπευθύνου για να διερευνηθούν τα αίτια θανάτου της 14χρονης.

Google News Publisher Ακολούθησε το Newsbomb.gr
στο Google News

11 τροφές πλούσιες σε βιοτίνη (βίντεο)

03 Ιουν 2020 13:20

Διαδικτυακή ημερίδα ΣΑΦΕΕ: Τα οικονομικά της Υγείας μετά την πανδημία COVID-19

03 Ιουν 2020 13:17

ΑΦΜ τέλος - Έρχεται ο Προσωπικός Αριθμός - Τι είναι και πώς θα λειτουργεί

03 Ιουν 2020 13:14

Αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα των ανδρών στην Ελλάδα

03 Ιουν 2020 13:10

Άρση μέτρων: Ανοίγουν τα γυμναστήρια 15 Ιουνίου, 29 οι παιδικές κατασκηνώσεις

03 Ιουν 2020 12:57

Τεστ: Σε αυτή τη φωτογραφία υπάρχει μία πεταλούδα – Μπορείς να τη βρεις; (photos)

03 Ιουν 2020 12:52

Τραγωδία: Βγήκαν για φαγητό μετά την καραντίνα και σκοτώθηκαν σε τροχαίο (pics)

03 Ιουν 2020 12:50

Ρετουσαρισμένες ή όχι; Όλοι συζητούν τη νέα εμφάνιση της Σπυροπούλου με μπικίνι

03 Ιουν 2020 12:41

Προσοχή! Ο ΕΟΦ ανακαλεί 47 επικίνδυνα καλλυντικά, σαμπουάν και αρώματα - Δείτε τη λίστα

03 Ιουν 2020 12:40

Πρώην του Ολυμπιακού στο στόχαστρο του ΠΑΟΚ!

03 Ιουν 2020 12:34

Αδιανόητο: Ξενοδοχείο έριξε μαρμαρόσκονη σε παραλία για να μοιάζει με τις Μαλδίβες

03 Ιουν 2020 12:32

Σεισμός ΤΩΡΑ: Νέο «χτύπημα» του Eγκέλαδου στη νότια Κρήτη

03 Ιουν 2020 12:23

Άνοιγμα σχολείων - Αποκάλυψη Κεραμέως: Τότε θα ξεκινήσει το νέο σχολικό έτος

03 Ιουν 2020 12:18

MasterChef: Έρχεται η δοκιμασία του τοίχου – Ποιοι αποχωρούν (video)

03 Ιουν 2020 12:17

Γνωστή Ελληνίδα μαμά ανέβασε αυτή τη φωτογραφία των παιδιών της και λιώσαμε (pics)

03 Ιουν 2020 12:11

Προμαχώνας: Χάος και τεράστιο μποτιλιάρισμα στο τελωνείο από τουρίστες (vid)

03 Ιουν 2020 12:09

Ο γιατρός, η ιστορία Ενός Θαύματος: Κορίτσια, είδατε τον Φερμάν με μαγιό; (Photos)

03 Ιουν 2020 12:09

Αυτές οι τροφές σου κάνουν καλό στην καρδιά!

03 Ιουν 2020 12:05

PIF: Θετικό βήμα η αναθεώρηση της θετικής λίστας - Απουσιάζει η καινοτομία

03 Ιουν 2020 12:03

Η καυτή φωτό της Ευρυδίκης Βαλαβάνη με μικροσκοπικό μπικίνι

03 Ιουν 2020 11:56

Κύπρος: Τα μέτρα για την τρίτη φάση χαλάρωσης - Τι ανοίγει και πότε

03 Ιουν 2020 11:45

Φαίη Σκορδά: Αυτή είναι η διατροφή της - Έτσι διατηρεί το καλλίγραμο σώμα της

03 Ιουν 2020 11:41

Ζωνιανά: Φόβοι για βεντέτα μετά τους πυροβολισμούς και τους δύο τραυματίες - Στη ΜΕΘ ένας 54χρονος

03 Ιουν 2020 11:34

Αυτό είναι το μυστικό για να μην σε πλησιάζουν τα κουνούπια (photos)

03 Ιουν 2020 11:24

Οι κορυφαίοι σεφ της Super League

03 Ιουν 2020 11:24

Έλλειψη ιωδίου: Ποια είναι τα βασικά συμπτώματα (εικόνες)

03 Ιουν 2020 11:20

Το ανέκδοτο της ημέρας: Το σπουργίτι - δολοφόνος

03 Ιουν 2020 11:17

Ιzaak Miller: Ο 4χρονος με IQ 154 που έχει γίνει viral στο διαδίκτυο (pics & vid)

03 Ιουν 2020 11:11

Ο Τσαβούσογλου προσβάλλει το σύμβολο της Ορθοδοξίας - «Η Αγία Σοφία κατακτήθηκε και μας ανήκει»

03 Ιουν 2020 11:07

Επίθεση με βιτριόλι - Μαρτυρία σοκ: Μία μαυροντυμένη παρακολουθούσε την εταιρεία για πέντε ημέρες

03 Ιουν 2020 11:04

Σεισμός 6,8 Ρίχτερ στην Χιλή

03 Ιουν 2020 11:02

Παναγιωτόπουλος για Τουρκία: Η Ελλάδα ενίοτε δείχνει και τα δόντια της

03 Ιουν 2020 10:58

10 πράγματα που κάνουν καθημερινά για το δέρμα τους οι γυναίκες που θαυμάζεις

03 Ιουν 2020 10:58

Παναθηναϊκός: Τα σχόλια για τον Ντάνι Πογιάτος

03 Ιουν 2020 10:56

O Fernando Alonso δοκιμάζει το νέο Toyota Hilux με νέο κινητήρα 2.800 κυβικών

03 Ιουν 2020 10:50

Η πρώην σύντροφος του Φορτούνη έχει νέο αμόρε και τον ξέρεις πολύ καλά (pics)

03 Ιουν 2020 10:47

Χρέη 4,5 δισ. ευρώ σκιάζουν το project του Inspire Athens στο Ελληνικό

03 Ιουν 2020 10:46

Κρίσιμες ώρες για τον Δημήτρη Κοντομηνά - Το συγκινητικό μήνυμα του Δήμου Βερύκιου

03 Ιουν 2020 10:43

Και οι μάνες κλαίνε πού και πού...

03 Ιουν 2020 10:40

MasterChef: Τελευταία εξέλιξη! Ανατροπή στον μεγάλο τελικό! (Video & Photos)

03 Ιουν 2020 10:34

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

Η ημερήσια ενημέρωσή σου

NEWSBOMB NEWSLETTER

Gossip-tv.gr Onsports.gr Queen.gr Astrology.gr Mothersblog.gr Onmed.gr Leoforos.gr Ratpack.gr i-Ellada.gr