ΚΟΣΜΟΣ

Ανακαλύφτηκε απόκοσμο πλάσμα που γεννάει αυγά αλλά είναι και... θηλαστικό!

Ανακαλύφτηκε απόκοσμο πλάσμα που γεννάει αυγά αλλά είναι και... θηλαστικό!

Φοβερή ανακάλυψη από το Πανεπιστήμιο του Σίδνεϊ

Μπροστά σε μια ανακάλυψη που δεν πίστευαν ούτε οι ίδιοι πως θα έβλεπαν ποτέ στην ζωή τους, έφτασαν επιστήμονες του πανεπιστημίου του Σίδνεϊ.

Τα ευρήματα των επιστημόνων αποδεικνύουν περίτρανα την θεωρία της εξέλιξης των ειδών, καθώς το απόκοσμο πλάσμα που παρατήρησαν έχει την δυνατότητα να γεννάει αυγά αλλά και μωρά ταυτόχρονα, κάτι που κανένα άλλο ζώο δεν κάνει σε όλο το ζωικό βασίλειο!

Έχουν παρατηρηθεί μερικά ερπετά να γεννούν αυγά και σε κάποια άλλη φάση, λόγω συνήθως κλιματικών αλλαγών, μωρά ωστόσο κανένα ποτέ δεν έχει βρεθεί να κάνει και τα δυο κατά την δική του βούληση!

Δείτε στην gallery το απόκοσμο πλάσμα που προκάλεσε σοκ στους επιστήμονες:

Διαβάστε επίσης:

Επίδομα 800 ευρώ: Δείτε εδώ τις ημερομηνίες των πληρωμών - Τα χρονοδιαγράμματα και οι προθεσμίες

Google News Publisher Ακολούθησε το Newsbomb.gr
στο Google News

Κρίσιμες ώρες για τον Δημήτρη Κοντομηνά - Το συγκινητικό μήνυμα του Δήμου Βερύκιου

03 Ιουν 2020 10:43

Και οι μάνες κλαίνε πού και πού...

03 Ιουν 2020 10:40

MasterChef: Τελευταία εξέλιξη! Ανατροπή στον μεγάλο τελικό! (Video & Photos)

03 Ιουν 2020 10:34

ΗΠΑ-Ραγίζει καρδιές η πρώην σύντροφος του Φλόιντ: «Δεν θα δει την κόρη του να μεγαλώνει»

03 Ιουν 2020 10:28

Τραμπ σε Μελάνια: «Χαμογέλα» - Η απίστευτη σκηνή με τη θλιμμένη «πρώτη κυρία» που έγινε viral

03 Ιουν 2020 10:21

Αυτή η είδηση θα κάνει κόσμο να χαμογελάσει

03 Ιουν 2020 10:20

GNTM 3: Είναι οριστικό! Αυτός είναι ο αντικαταστάτης της Ηλιάνας Παπαγεωργίου

03 Ιουν 2020 10:10

Το έργο με τους «μπάτσους - γουρούνια», λυπάμαι δεν το αγοράζω

03 Ιουν 2020 10:08

Προσοχή! Αυτά πρέπει να γνωρίζετε για τις οχιές και τα υπόλοιπα φίδια (photos+videos)

03 Ιουν 2020 10:08

Ολυμπιακός: Τι παίζει Ονιεκούρου

03 Ιουν 2020 10:06

Κλήρωση Τζόκερ: Απίστευτο! Έχασαν τα 10 εκατομμύρια στο... τσακ! Δείτε τι έπαιξαν

03 Ιουν 2020 10:04

Άκης Πετρετζίκης: Ντοματοκεφτέδες Σαντορίνης

03 Ιουν 2020 10:02

Πανσέληνος - Σεληνιακή έκλειψη Ιουνίου στον Τοξότη: Εκτός ορίων!

03 Ιουν 2020 10:00

MasterChef 4: 10 απίθανα tweets για την αποχώρηση της Μαριάννας και οι νέες αποκαλύψεις

03 Ιουν 2020 09:57

Παγκόσμια Ημέρα Ποδηλάτου: Πώς την «τιμούν» οι δήμοι της Αττικής

03 Ιουν 2020 09:56

Κορονοϊός: Επέστρεψε ο «εφιάλτης» στη Νότια Κορέα! Έκλεισαν μουσεία, γκαλερί και πάρκα

03 Ιουν 2020 09:50

Λαμία: Άνοιξαν το καφενείο τους και έπαθαν σοκ με αυτό που βρήκαν μέσα (video)

03 Ιουν 2020 09:40

To νέο Renault Captur 1.5 Blue dCi είναι μια ολοκληρωμένη πρόταση

03 Ιουν 2020 09:40

Συναγερμός για τις κινήσεις της Τουρκίας: Επιστολές Δένδια σε ΟΗΕ και ΝΑΤΟ - Επαφές με ΠτΔ

03 Ιουν 2020 09:38

«Σφάζονται» για τη θέση της Μενεγάκη - Ποια θέλει να την αντικαταστήσει

03 Ιουν 2020 09:33

Ρύθμιση οφειλών 24-48 δόσεις: Οι προϋποθέσεις ένταξης και το ελάχιστο ποσό-Όσα πρέπει να γνωρίζετε

03 Ιουν 2020 09:32

Πιστεύετε ότι ο πρωθυπουργός πρέπει να προχωρήσει σε ανασχηματισμό μέσα στο καλοκαίρι;

03 Ιουν 2020 09:30

Θυμάστε τον Πρόδρομο του Big Brother - Δείτε πώς είναι σήμερα

03 Ιουν 2020 09:19

Τζένη Θεωνά: Δεν φαντάζεστε πού πήγε τον γιο της (pics)

03 Ιουν 2020 09:11

Αλίκη Κατσαβού: Απαντά για την κληρονομιά του Κώστα Βουτσά μετά την προειδοποίηση της κόρης του!

03 Ιουν 2020 09:10

MasterChef: Διέλυσαν εστιατόρια κριτή - Η απίστευτη αντίδρασή του (pics)

03 Ιουν 2020 09:06

Κορονοϊός στην Ελλάδα-Βατόπουλος: Είναι σαφές ότι θα υπάρξει κίνδυνος με τους τουρίστες

03 Ιουν 2020 09:04

Κορονοϊός: Άρχισαν τα όργανα με τα εισαγόμενα κρούσματα - 12 θετικοί σε πτήση από Κατάρ

03 Ιουν 2020 09:03

Σεισμός ΤΩΡΑ: Ταρακουνήθηκε το Καστελλόριζο

03 Ιουν 2020 09:01

Κτηματολόγιο: «Τρέχει» η ανάρτηση για την Αθήνα - Τι πρέπει να προσέξουν οι ιδιοκτήτες ακινήτων

03 Ιουν 2020 08:52

ΗΠΑ: Πυροβολισμοί στο Μπρούκλιν - Ένας νεκρός από πυρά αστυνομικών (vid)

03 Ιουν 2020 08:48

Βάζει λεμόνι πάνω σε μπαλόνι - Μόλις δείτε γιατί θα το κάνετε κι εσείς (vid)

03 Ιουν 2020 08:41

Πολύ γέλιο: Τα πιο αστεία μικρά ελληνικά ονόματα!

03 Ιουν 2020 08:40

«Ξεφεύγει» η Τουρκία: Χάρτης στον ΟΗΕ με «δική της» Ρόδο και Κρήτη – «Εξαφάνισε» το Καστελλόριζο

03 Ιουν 2020 08:33

Μαρίνα Ασλάνογλου: Κι όμως αυτή τη φορά τα βλέμματα τράβηξε ο κούκλος γιος της στο Instagram (pics)

03 Ιουν 2020 08:33

Ελευθερία Αρβανιτάκη: Για πρώτη φορά ανοίγει το υπέροχο σπίτι της στο κέντρο της Αθήνας (pics-video)

03 Ιουν 2020 08:30

«Ανάφλεξη» προ των πυλών: Έτοιμη να «τρυπήσει» η Τουρκία – Τη βάζει στο… στόχαστρο η Ελλάδα

03 Ιουν 2020 08:21

Προβλέψεις για τα αισθηματικά του ζωδίου σου, σήμερα 03/06

03 Ιουν 2020 08:20

Εφημερίδες: Διαβάστε τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων (03/06/2020)

03 Ιουν 2020 08:04

Άρση μέτρων: Νωρίτερα ανοίγουν τα γυμναστήρια-Τι θα ισχύσει σε νυχτερινά κέντρα και beach bar