Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Μυθική εμφάνιση με 49 πόντους και νίκη για τους Μπακς κόντρα στους Νετς

Μάριος Καλογερόπουλος Μάριος Καλογερόπουλος

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εντυπωσιακός με 49 πόντους στη νίκη των Μπακς επί των Νετς

Ασταμάτητος ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πέτυχε 49 πόντους και οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς σε νίκη με 117-114 επί των Μπρούκλιν Νέτς.

Ο Greek Freak πέτυχε τους 49 πόντους με 3/6 βολές, 17/28 δίποντα και 4/8 τρίποντα.

Στη στατιστική του «έγραψε», επίσης, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 τάπες και μόλις 1 λάθος σε 35 λεπτά.

Με τους 49 πόντους ο Γιάννης Αντετοκούνμπο άγγιξε, μάλιστα, το ρεκόρ καριέρας του στο ΝΒΑ που είναι 52 πόντοι.

Ο Giannis ήταν εντυπωσιακός σε όλο το παιχνίδι: πέτυχε 20 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και τους 16 πρώτους της ομάδας του στο τρίτο δωδεκάλεπτο.

Άξιοι συμπαραστάτες του Έλληνα φόργουορντ στη σπουδαία νίκη επί του νο1 της Ανατολής οι Κρις Μίντλετον με 26 πόντους, 11 ριμπάουντ και 6 ασίστ, και Τζρου Χόλιντεϊ που είχε 18 πόντους, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Για τους Νετς ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 42 πόντους και κατέβασε 10 ριμπάουντ, αστοχώντας, όμως, στην εκπνοή του αγώνα στο σουτ που θα ισοφάριζε το σκορ. Ο Κάιρι Ίρβινγκ πρόσθεσε 20 πόντους, ενώ απουσίαζε ξανά ο τραυματίας Τζέιμς Χάρντεν.

Μπακς και Νετς θα Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά, στο Μπρούκλιν, τα ξημερώματα της Τετάρτης.

Όποια ομάδα κερδίσει θα κερδίσει και τη φετινή σειρά των μεταξύ τους αγώνων που είναι τώρα στο 1-1.