LIVE BLOG, Champions League: Οι αγώνες Ατλέτικο Μ. – Μάντσεστερ Γιουν. και Μπενφίκα – Άγιαξ

Champions League

Champions League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων Ατλέτικο Μαδρίτης - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μπενφίκα - Άγιαξ για τους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επιστρέφει στη Μαδρίτη, για την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ο «CR7» έχει δημιουργήσει μια εντυπωσιακή παράδοση κόντρα στους «ροχιμπλάνκος», καθώς σε 35 αγώνες έχει πετύχει 25 γκολ! Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε κινδύνευσαν σοβαρά στη φάση των ομίλων, αλλά πήραν την πρόκριση μετά τη νίκη (3-1) επί της Πόρτο.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Μπενφίκα υποδέχεται τον Άγιαξ. Οι γηπεδούχοι χρειάστηκε να αφήσουν εκτός την Μπαρτσελόνα για να περάσουν στους «16», ενώ ο «Αίαντας» ήταν εντυπωσιακός, μετρώντας έξι νίκες σε ισάριθμα ματς.