Live Blog, Κύπελλο Ελλάδας: Οι αγώνες Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, Λαμία – Παναθηναϊκός

Κύπελλο Ελλάδας

Κύπελλο Ελλάδας: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και Λαμία - Παναθηναϊκός για τα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Το ζευγάρι του μεγάλου τελικού στο Κύπελλο Ελλάδας θα γίνει γνωστό σήμερα (27/4), μετά τη διεξαγωγή των αγώνων ρεβάνς της ημιτελικής φάσης.

Ο πρώτος (χρονικά) αγώνας θα διεξαχθεί στις 18:00 στη Λαμία, όπου η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Παναθηναϊκό. Το «τριφύλλι» νίκησε 1-0 στη Λεωφόρο, όπου έχασε πολλές ευκαιρίες για να «κλειδώσει» την πρόκριση.

Στις 20:00, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο «μεγάλο» ζευγάρι των ημιτελικών. Οι δύο ομάδες άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς στο πρώτο ματς στην Τούμπα, καθώς έμειναν στο 0-0.

Να θυμίσουμε ότι στο Κύπελλο Ελλάδας ισχύει κανονικά ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, κάτι που σημαίνει ότι ο «Δικέφαλος του Βορρά» μπορεί να προκριθεί ακόμα και με ισοπαλία σε περίπτωση που σκοράρει.