Live Blog, Ελλάδα – Βόρεια Ιρλανδία: Ο τελευταίος αγώνας της Εθνικής στο Nations League

Εθνική ομάδα Nations League
Intime News

Ελλάδα Βόρεια Ιρλανδία: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα της Εθνικής στο Nations League.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θέλει να κλείσει την κακή παρένθεση στην Κύπρο και να ολοκληρώσει με πέντες νίκες σε έξι ματς στον 2ο όμιλο της League C.

Συνολικά, η Ελλάδα αναζητά την 11η νίκη της σε 18 αγώνες στη διοργάνωση, όπου έχει επίσης τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Είναι εντυπωσιακό ότι έχει δεχτεί μόλις έξι γκολ στα 17 ματς και στα 12 έχει κρατήσει το «μηδέν». Τα συνολικά τέρματά είναι 18-6.

Εντός έδρας σε οκτώ αγώνες έχει δεχτεί ένα γκολ, αυτό της ήττας από την Εσθονία. Στους υπόλοιπους έχει σημειώσει πέντε νίκες και δύο «λευκές» ισοπαλίες. Ο Γουστάβο Πογέτ έχει χρησιμοποιήσει 24 παίκτες, με οκτώ από αυτούς να έχουν παίξει και στα πέντε παιχνίδια. Έχουν σκοράρει πέντε παίκτες, ενώ μόνο ο Μπακασέτας έχει περισσότερα από ένα γκολ, τρία.

Να θυμίσουμε ότι η Εθνική έχει εξασφαλίσει την πρώτη θέση και την άνοδο στη League B, αλλά και την παρουσία στο τρίτο μονοπάτι των μπαράζ για το Euro 2024.