ΠΑΟΚ – Γρανάδα: Το δοκάρι σταμάτησε τον «Δικέφαλο» (videos)

Europa League: Μεγάλη ευκαιρία να πάει στα αποδυτήρια, έχοντας το προβάδισμα έχασε ο ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση με τη Γρανάδα.

Το τελευταίο του ευρωπαϊκό παιχνίδι δίνει αυτή την ώρα ο «Δικέφαλος του Βορρά», ο οποίος υποδέχεται την ισπανική ομάδα στην Τούμπα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως σκορ (0-0).

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία με τον Πουέρτας στο 13ο λεπτό, όταν ο Πασχαλάκης τον νίκησε σε τετ-α-τετ, αν και η μεγαλύτερη ανήκε στον ΠΑΟΚ.

Στη μοναδική τελική που έκανε στο πρώτο μέρος, ο Βαρέλα πήρε την κεφαλιά μετά την εκτέλεσε του φάουλ από τον Μουργκ, αλλά η μπάλα βρήκε στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού.