Premier League: Η Λέστερ έκοψε τη φόρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Δείτε τα γκολ (video)

Twitter: @ManUtd

Premier League: Με ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι ξεκίνησε η Boxing Day στο αγγλικό πρωτάθλημα, με τη Λέστερ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έρχονται ισόπαλες 2-2

Οι «αλεπούδες» βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά ισάριθμες απάντησαν κι έτσι παρέμειναν στη δεύτερη θέση. Παράλληλα, σταμάτησαν και το σερί νικών της Γιουνάιτεντ στα εκτός έδρας ματς.

Η ομάδα Σόλσκιερ μετρούσε έξι «διπλά» σε ισάριθμα ματς, ωστόσο μολονότι πήρε το προβάδισμα δύο φορές δεν κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο» από το «King Power Stadium».

Το σκορ άνοιξε για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Μάρκους Ράσφορντ στο 23ο λεπτό, όμως στο 31ο λεπτό η Λέστερ ισοφάρισε με καταπληκτικό σουτ με το αριστερό του Χάρβεϊ Μπαρνς.

Στο 79ο λεπτό, ο Μπρούνο Φερνάντες έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», αλλά εν τέλει πλήρωσαν την αμυντική ολιγωρία τους, με τον Βάρντι να γλιτώνει τη Λέστερ από την ήττα.

Λέστερ-Μάντσεστερ Γ. 2-2 (31΄ Μπαρνς, 85΄ Βάρντι - 23΄ Ράσφορντ, 79΄ Φερνάντες)