Super League: Η βαθμολογία και τα όλα τα γκολ των Play Out (videos+photos)

Super League μπάλα

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής στα Play Out του ελληνικού πρωταθλήματος.

Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε το ματς «ζωής και θανάτου» στο Αλκαζάρ, ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Παναιτωλικό.

Οι γηπεδούχοι, αφού έχασαν πέναλτι στο 9' με τον Πινακά, προηγήθηκαν στο 44΄ με τον Ντουρμισάι, αλλά ο Βέργος ισοφάρισε στο 50' και κράτησε τα «καναρίνια» ένα βαθμό πάνω από τη σημερινή αντίπαλό τους, που παραμένει στην τελευταία θέση.

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο ΟΦΗ, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στη Super League μετά από σχεδόν τρεις μήνες. Η κρητική ομάδα λύγισε 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα, μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος έκανε την ανατροπή και πανηγύρισε στο πρώτο «τρίποντο» μετά τις 7 Ιανουαρίου και το 2-0 επί της Λαμίας, έκτοτε είχε πάρει μόλις δύο βαθμούς σε δώδεκα αγώνες.

Το τετράλεπτο 49'-52' ήταν ό,τι άξιζε από το εναρκτήριο ματς της αγωνιστικής, μεταξύ του Ατρομήτου και του Απόλλωνα. Στο διάστημα αυτό οι Φατιόν και Μανούσος σημείωσαν τα τέρματα που διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 και το οποίο διατηρεί τις δύο ομάδες ισόβαθμες, σε απόσταση (σχετικής) ασφαλείας από τις δύο τελευταίες θέσεις. Η «ελαφρά ταξιαρχία» κρατάει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία, το οποίο είχε από την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Δύο γκολ που σημειώθηκαν στο τελευταίο πεντάλεπτο, σε ένα πολύ κακό ως εκείνο το σημείο παιχνίδι, διαμόρφωσαν το 1-1 στην αναμέτρηση της Λαμίας με το Βόλο. Ένας αγώνας που ως το 85' δεν είχε τίποτα αξιοσημείωτο εξελίχθηκε σε... γκραν-γκινιόλ.

ΑΕΛ – Παναιτωλικός 1-1

ΑΕΛ - Παναιτωλικός 1-1