Premier League: 12 ματς αήττητη η Γιουνάιτεντ, γλίτωσε στο 97' η Άρσεναλ - Όλα τα γκολ στην Αγγλία

Πρέμιερ Λιγκ Premier League

Premier League: Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις του Σαββατοκύριακου για την 32η αγωνιστική στην Αγγλία

Μολονότι ζορίστηκε αρκετά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να λυγίσει τη μαχητική Μπέρνλι και πλέον βρίσκεται στο -8 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι.

Η ομάδα του Σόλσκιερ πέτυχε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο για να επικρατήσει 3-1, έχοντας πρωταγωνιστή τον Μέισον Γκρίνγουντ, ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα. Κάπως έτσι συμπλήρωσε 12 ματς στο πρωτάθλημα, δίχως να έχει γνωρίσει την ήττα (7-5-0).

Η Φούλαμ βρέθηκε μια... ανάσα από μια μεγάλη νίκη, αλλά η Άρσεναλ της πήρε την μπουκιά από το στόμα ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 97ο λεπτό! Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να αναπτερώσουν τις ελπίδες παραμονής τους, ενώ ούτε οι «κανονιέρηδες» έμειναν ικανοποιημένοι, καθώς έχασαν έδαφος στη μάχη για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπέρνλι 3-1 (48', 84' Γκρίνγουντ, 93' Καβάνι - 50' Ταρκόφσκι)

Άρσεναλ-Φούλαμ 1-1 (90+7' Ενκετιά - 59' πεν. Μάτζα)

Οι αγώνες του Σαββάτου (17/4)

Γουλβς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0 (59 Ζοσέ)

Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ 3-2 (36' αυτ. Ντιόπ, 41' Ζοέλινγκτον, 82' Γουίλοκ-73' Ντιόπ, 80' πεν. Λίνγκααρντ)

Σαουθάμπτον-Κρίσταλ Πάλας (αναβλήθηκε)

Ο αγώνας της Παρασκευής (16/4)

Έβερτον-Τότεναμ 2-2 (31' πεν., 62' Σίγκουρντσον - 27', 68' Κέιν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 31 αγώνες): Μάντσεστερ Σίτι 74 (32αγ.), Μάντσεστερ Γ. 66 (32αγ.), Λέστερ 56, Γουέστ Χαμ 55 (32αγ.), Τσέλσι 54, Λίβερπουλ 52, Τότεναμ 50 (32αγ.), Έβερτον 49, Άρσεναλ 46 (32αγ.), Λιντς 45, Άστον Βίλα 44 (30αγ.), Γουλβς 41 (32αγ.), Κρίσταλ Πάλας 38, Σαουθάμπτον 36, Νιούκαστλ 35 (32αγ.), Μπράιτον 33, Μπέρνλι 33 (32αγ.), Φούλαμ 27 (32αγ.), Γουέστ Μπρομ 24, Σέφιλντ Γιουν. 14 (32αγ.)