Πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη η Μπιλμπάο - Tα γκολ σε Premier League, Serie A, Bundesliga, LaLiga

la liga
Twitter: @AthleticClub

Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις σε Premier LeagueSerie ABundesliga και LaLiga.

Έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό πήρε η Γρανάδα στην έδρα της Μπιλμπάο.

Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 2-2, με τους γηπεδόυχους να μένουν για πέμπτο συνεχόμενο ματς μακριά από τη νίκη! Η Αθλέτικ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ινίγο Μαρτίνεθ για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, έπειτα από υπόδειξη του VAR. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν φύγει ακόμα και με το «διπλό», αλλά ένα αυτογκόλ τους στέρησαν τη δυνατότητα.

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Στουτγκάρδη, η οποία έκαμψε την αντίδραση της Μάιντς με 2-1. Η ομάδα του Μαυροπάνου έδειξε ένα ιδιαίτερα μαχητικό πρόσωπο κι ότι θα… πουλήσει ακριβά το τομάρι της στη Bundesliga. Την ίδια ώρα οι φιλοξενούμενοι έχασαν έδαφος στη μάχη της Ευρώπης.

Στη Serie A, Κάλιαρι και Σαλερνιτάνα έμειναν στο 1-1, ένα αποτέλεσμα που δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες, καθώς έμειναν στον πάτο της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι, πάντως, θα πρέπει να νιώθουν έστω και λίγο ικανοποιημένοι, καθώς ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις.

Παρασκευή 26/11

Κάλιαρι - Σαλερνιτάνα 1-1 (73’ Παβολέτι - 90’+1’ Μπονατσόλι)

Παρασκευή (26/11)

Στουτγκάρδη - Μάιντς 2-1 (21' Ίτο, 51' Σόσα - 38' Χακ)

Βόλφσμπουργκ - Ντόρτμουντ (16:30)

Χέρτα - Άουγκσμπουργκ (16:30)

Κολωνία - Γκλάντμπαχ (16:30)

Μπόχουμ - Φράιμπουργκ (16:30)

Γκρόιτερ Φιρτ - Χόφενχαϊμ (16:30)

Μπάγερν Μονάχου - Αρμίνια Μπίλεφελντ (19:30)

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Ουνιόν Βερολίνου (16:30)

Λειψία - Λεβερκούζεν (18:30)

LA LIGA - 15η αγωνιστική

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Γρανάδα 2-2 (10' Ραούλ Γκαρθία, 76' αυτ. Μαξιμιάνο - 25' Ματσίς, 34' Μολίνα)

Αλαβές - Θέλτα (15:00)

Βαλένθια - Ράγιο Βαγιεκάνο (17:15)

Μαγιόρκα - Χετάφε (19:30)

Βιγιαρεάλ - Μπαρτσελόνα (22:00)

Μπέτις - Λεβάντε (15:00)

Εσπανιόλ - Ρεάλ Σοσιεδάδ (17:15)

Κάντιθ - Ατλέτικο Μαδρίτης (19:30)

Ρεάλ Μαδρίτης - Σεβίλλη (22:00)