Super League: Μεγάλη ανατροπή στην Τρίπολη ο Ιωνικός - Τα highlights κι η βαθμολογία (vids)

Super League Σούπερ Λιγκ

Super League: Δείτε highlights, δηλώσεις από τους αγώνες της 23ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία του ελληνικού πρωταθλήματος.

Μεγάλο «διπλό» στην Τρίπολη πέτυχε ο Ιωνικός, ο οποίος νίκησε 3-2 τον τοπικό Αστέρα.

Η ομάδα Νίκαιας βρέθηκε να χάνει μέχρι το 63ο λεπτό, αλλά σε εκείνο το σημείο υπήρξε πέναλτι και κόκκινη κάρτα υπέρ των φιλοξενούμενων. Οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού σημείωσαν δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά, ενώ πέτυχαν και τρίτο, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά το «τρίποντο». Οι γηπεδούχοι μείωσαν στην τελευταία φάση, αλλά ο Ιωνικός έφυγε με ένα σπουδαίο αποτέλεσμα, το οποίο του επιτρέπει να πάρει βαθιά βαθμολογική «ανάσα» στη μάχη που δίνει για την παραμονή.

Στη Ριζούπολη, Απόλλωνας και Παναιτωλικός έμειναν στη «λευκή» ισοπαλία. Η ομάδα του Αγρινίου πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, κάτι που δεν ισχύει για την «Ελαφρά Ταξιαρχία», η οποία είχε δύο δοκάρια κι εν τέλει έχασε έδαφος στη μάχη για τη σωτηρία.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΙ ΟΙ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΤΗΣ 23ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΚΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ SUPER LEAGUE