Bundesliga: «Καταιγίδα» η Μπάγερν, «διέλυσε» 6-1 την Άιντραχτ!

Μπαγερν Μονάχου
Το πρώτο του γκολ στην Bundesliga σημείωσε ο Σαντιό Μανέ
AP Photo/Matthias Schrader

Bundesliga: Φοβερή και τρομερή η Μπάγερν Μονάχου «ισοπέδωσε» 6-1 την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη κι έδειξε με το «καλημέρα» ποιος είναι το αφεντικό στη Γερμανία!

Με φόρα από την κατάκτηση του Super Cup, οι Βαυαροί έπιασαν τρομερή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και μετέτρεψαν σε «περίπατο» μια (θεωρητικά) δύσκολη έξοδο στην έδρα της κατόχου του Europa League.

Η Μπάγερν σημείωσε πέντε γκολ στο πρώτο 45λεπτο κι έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα προς την κατάκτηση του 11ου συνεχόμενου τίτλου στην Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί από το ξεκίνημα και φρόντισαν να στείλουν μήνυμα προς πάσα κατεύθυνση, με τον Σαντιό Μανέ να σκοράρει το πρώτο του τέρμα στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Τα αποτελέσματα κι οι μεταδόσεις της 1ης αγωνιστικής

Παρασκευή (5/8)

• Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Μπάγερν Μονάχου 1-6 (64' Μουανί - 5' Κίμιχ, 11' Παβάρ, 29' Μανέ, 35', 83' Μουσιάλα, 43' Γκνάμπρι)