Serie A: «Λύτρωση» της Μίλαν με γκολ στο 94’ και στο 97’! - Τα αποτελέσματα κι η βαθμολογία

Serie A Ιταλία
Twitter: @acmilan

Serie A: Απίστευτο ματς έγινε στην έδρα της Έμπολι, με τη Μίλαν να «δραπετεύει» με τη νίκη (3-1), σκοράροντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Οι Πρωταθλητές Ιταλίας βρέθηκαν από τον παράδεισο στην κόλαση κι επέστρεψαν ξανά!

Η Μίλαν έδειχνε αν κρατάει τη νίκη στα χέρια της, αλλά το γκολ του Μπαϊράμι στο 90+2’ έμοιαζε με σοκ!

Οι «ροσονέρι», όμως, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσουν, με τον Μπάλο – Τουρέ να κάνει το 1-2 στο 90+4’ και τον Λεάο να σφραγίζει το «τρίποντο» στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μεγάλη ανατροπή η Ρόμα στο ντέρμπι με την Ίντερ

Η Ρόμα νίκησε 2-1 την Ίντερ, μολονότι βρέθηκε να χάνει στο ντέρμπι που έγινε στο Μιλάνο.

Οι Ρωμαίοι πανηγύρισαν το πρώτο τους «τρίποντο» στην έδρα των «νερατζούρι», για πρώτη φορά μετά τον Φεβρουάριο του 2017. Μάλιστα, το έπραξαν χωρίς τον Ζοσέ Μουρίνιο, ο οποίος δεν ήταν στον πάγκο λόγω τιμωρίας και μολονότι βρέθηκαν να χάνουν από το 30ο λεπτό.

Η Ρόμα βρήκε άμεσα την «απάντηση» με τον Ντιμπάλα, ενώ ολοκλήρωσε την ανατροπή με κεφαλιά του Σμόλινγκ. Με αυτό τον τρόπο έφτασε τις πέντε νίκες σε οκτώ ματς, την ώρα που η Ίντερ μετράει ήδη τέσσερις ήττες από το ξεκίνημα της Serie A.