Super League, Βόλος – Ολυμπιακός 0-4: Πέρασε σαν σίφουνας

Super League Σούπερ Λιγκ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ / EUROKINISSI

Super League: Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός στον Βόλο κι επικράτησε 4-0 της τοπικής ομάδας, σε ένα «ερυθρόλευκο» Πανθεσσαλικό.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους, καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη από το πρώτο ημίχρονο.

Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα του Μίτσελ προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπιέλ. Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε την αγωνιστική άνοδο του, ενώ ο Βόλος παραμένει δίχως «τρίποντο» από τις 10 Νοεμβρίου. Σε αυτό το διάστημα μετρούν τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Οι γηπεδούχοι, πάντως, έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Παπαπέτρου κι εξέδωσαν δύο ανακοινώσεις στο πρώτο ημίχρονο. Σε αυτές έκαναν λόγο για «ντροπή», ενώ υπογράμμισαν μεταξύ άλλων ότι: «Προφανώς αυτούς τους διαιτητές θέλετε. Να είναι οι “Φιλιππινέζες” των “μεγάλων”».