Premier League: «Σκόνταψε» στο 91’ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έχασε Κασεμίρο ενόψει Άρσεναλ

Premier League Πρεμιερ Λιγκ
Twitter: @ManUtd

Premier League: Η Κρίσταλ Πάλας έβαλε «φρένο» στο νικηφόρο σερί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισοφαρίζοντας (1-1) στις καθυστερήσεις, σε ματς που ήταν για την 7η αγωνιστική.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν «αγκαλιά» με την έκτη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα, αλλά την έχασαν μέσα από τα χέρια τους. Οι γηπεδούχοι, όμως, τους σόκαραν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μισέλ Ολίσε στο 90+1’!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε προηγηθεί με γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο 43’, αλλά τον τελευταίο λόγο τον είχε η Κρίσταλ Πάλας, η οποία «έκλεψε» τον βαθμό. Αυτή ήταν η πρώτη απώλεια της ομάδας του Έρικ Τεν Χαγκ, μετά από εφτά αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Το κακό, μάλιστα, ήταν διπλό για τους φιλοξενούμενοι, καθώς ο Κασεμίρο δέχθηκε αχρείαστη κίτρινη κάρτα στο 80ο λεπτό και θα απουσιάσει ως τιμωρημένος από το ντέρμπι με την πρωτοπόρο Άρσεναλ, την ερχόμενη Κυριακή (22/1).