Παρί Σεν Ζερμέν: «Τρομακτικός» τραυματισμός για Νεϊμάρ | Τη γλίτωσε ο Λιονέλ Μέσι στο 95'

Παρί Σεν Ζερμέν
Print Screen

Παρί Σεν Ζερμέν: Με γκολ του Λιονέλ Μέσι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΠΣΖ «λύγισε» 4-3 τη Λιλ, σε έναν επικό αγώνα, όπου ο Νεϊμάρ αποχώρησε με φορείο, έπειτα από έναν «τρομακτικό» τραυματισμό.

Οι Παριζιάνοι βρέθηκαν κατάματα με την τέταρτη διαδοχική ήττα τους σε όλες τις διοργανώσεις.

Η πρωταθλήτρια Γαλλίας, όμως, επιβίωσε σε ένα από τα κορυφαία ματς της χρονιάς σε όλη την Ευρώπη! Η Λιλ βρέθηκε πίσω με 2-0, αλλά ανέτρεψε την κατάσταση (βλ. 2-3), με τους γηπεδούχους να κάνουν ανατροπή στην ανατροπή και να παίρνουν το «τρίποντο».

«Λυτρωτής» της Παρί Σεν Ζερμέν ήταν ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος σκόραρε στο 90+5’ κι ενώ στο 87’ ο Κιλιάν Εμπαπέ είχε κάνει το 3-3, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του. Μοναδικό «μελανό» σημείο ο τραυματισμός του Νεϊμάρ, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα, μετά από μια άσχημη πτώση, στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου κι αποχώρησε με φορείο.