Champions League: Ο Κούτσκα της Σλόβαν έγινε… Σουάρες και δάγκωσε τον αντίπαλό του! (vids)

Champions League
Print Screen

Champions League: Ο Γιουράι Κούτσκα «θύμισε» Λουίς Σουάρες στην αναμέτρηση της Σλόβαν Μπρατισλάβας με την Εσπεράνζ, αλλά όχι για αγωνιστικό λόγο.

O έμπειρος Σλοβάκος «μιμήθηκε» στον Ουρουγουανό, δαγκώνοντας έναν αντίπαλο του.

Ήταν στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Κούτσκα βρέθηκε στο έδαφος, μετά από μαρκάρισμα που δέχθηκε.

Ο παίκτης της ομάδας από το Λουξεμβούργο έπεσε πάνω του, κάτι που εκνεύρισε τον άλλοτε παίκτη της Μίλαν σε τέτοιο βαθμό που τον έκανε να προχωρήσει στην απαράδεκτη κίνηση, η οποία, φυσικά, οδήγησε τον διαιτητή να τον αποβάλει.

Για όσους δεν θυμούνται ο Λουίς Σουάρες είχε κάνει το ίδιο μετά από μονομαχία που είχε με τον Τζόρτζιο Κιελίνι, στον αγώνα της Ουρουγουάης με την Ιταλία στο Μουντιάλ της Βραζιλίας, πριν από εννιά χρόνια.

Σλόβαν Λίμπερετς και Εσπεράνζ έμειναν στο 1-1 στον πρώτο τους αγώνα για τον 1ο προκριματικό γύρο του Champions League.