Premier League: Εντυπωσιακή Γουέστ Χαμ, 3-1 την Τσέλσι

«Σφυριά» στην Τσέλσι απ’ τη Γουέστ Χαμ με 3-1, άνετη νίκη της Άστον Βίλα με 4-0 επί της Έβερτον.

Εξαιρετική απόδοση έπιασε η Γουέστ Χαμ στο ντέρμπι του Λονδίνου κόντρα στην Τσέλσι. Τα «σφυριά» επικράτησαν 3-1 για την 2η αγωνιστική της Premier League. Μάλιστα για περίπου 25 λεπτά οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αγκέρ.

Ο παίκτης που αποβλήθηκε μάλιστα, είχε ανοίξει το σκορ στο 7’. Με τον Τσουκβουεμέκα να ισοφαρίζει στο 23’. Η Τσέλσι είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 43’, αλλά ο Αρεολά έπιασε το πέναλτι του Έντσο Φερνάντες. Ο Αντόνιο στο 53’ έκανε το 2-1, για να έρθει στο 5ο των καθυστερήσεων ο Πακετά να διαμορφώσει το 3-1.

Νίκη και για την Άστον Βίλα με το εντυπωσιακό 4-0, δείχνοντας ξεκάθαρη ανωτερότητα απέναντι στην Έβερτον. Ο ΜακΓκιν στο 18’ άνοιξε το σκορ, για να έρθει το 2-0 με πέναλτι του Ντάγκλας Λουίς στο 25’. Στο 51’ ο Μπέιλι έκανε το 3-0, για να «κλείσει» το σκορ ο Ντουράν στο 75’.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 2ης αγωνιστικής της Premier League:

Νότιγχαμ Φόρεστ-Σέφιλντ Γιουν. 2-1