Premier League: «Διπλό» με ανατροπή για τη Λίβερπουλ

Την τέταρτη νίκη της πήρε η ομάδα της Λίβερπουλ, επικρατώντας της Γουλβς με 3-1, παρότι βρέθηκε να χάνει στο ματς.

Η σεζόν άρχισε με ισοπαλία στο «Στάμφορντ Μπριτζ» για τη Λίβερπουλ κι από τότε δεν έχει χάσει βαθμό. Οι «reds» για την 5η αγωνιστική της Premier League, πέρασαν νικηφόρα απ’ την έδρα της Γουλβς. Επικρατώντας με ανατροπή 3-1 και έφτασαν τους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Με τους «λύκους» να μένουν στους 3.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Χι-Τσαν στο 7ο λεπτό του ματς. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν μέχρι την ανάπαυλα κι έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 1-0.

Ο Χάκπο στο 55’ ήταν αυτός που έφερε το ματς στα ίσια. Το 1-1 δεν ευνοούσε την ομάδα του Κλοπ φυσικά, η οποία πίεσε έντονα για να φτάσει στη νίκη. Και επιβραβεύτηκε στην τελική ευθεία της αναμέτρησης. Ο Ρόμπερτσον στο 85’ έκανε το 1-2 δίνοντας πρώτη φορά το προβάδισμα στη Λίβερπουλ. Ένα αυτογκόλ του Μπουένο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 1-3 για τη Λίβερπουλ.