Κριστιάνο Ρονάλντο: «Έκρηξη» κατά των διαιτητών και γκολάρα ανατροπής - Δείτε βίντεο

SCREENSHOT - VIDEO

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πρωταγωνίστησε στη νίκη της Αλ Νασρ επί της Νταμάκ για το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, με ένα υπέροχο γκολ

Δύσκολη νίκη για το πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας πήρε η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο, η οποία επικράτησε 2-1, με ανατροπή της Νταμάκ.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον CR7, ο οποίος πέτυχε το νικητήριο γκολ με μια ακόμα υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Ο Ρονάλντο, ωστόσο, τράβηξε πάνω του τα φώτα και για άλλους λόγους, μιας και από δικό του λάθος ξεκίνησε η φάση με την οποία προηγήθηκε 0-1 η φιλοξενούμενη ομάδα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ωστόσο, ξέσπασε κατά της διαιτητικής τριάδας ζητώντας φάουλ.

Η Αλ Νασρ πίεσε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και αφού πρώτα ισοφάρισε στο 52' με τον Ταλίσκα, στο 56' ο Κριστιάνο Ρονάλντο με υπέροχη εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.