Ισπανία: Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε βαθμούς από την εκπληκτική Μπέτις και περιμένει το... ντέρμπι

ΑΠΕ - ΜΠΕ

Η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε με ένα ακόμα γκολ του Μπέλιγχαμ στη Σεβίλλη, αλλά η Μπέτις ήταν καλύτερη και έφτασε στην ισοφάριση για την 16η αγωνιστική της La Liga.

Δύο πολύτιμους βαθμούς έχασε στην έδρα της Μπέτις η Ρεάλ Μαδρίτης (1-1), στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της LaLiga.

Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ βρήκε ξανά δίχτυα ανοίγοντας το σκορ στο 53ο λεπτό, αλλά η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι πίεσε για την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 66' με τον Ρουϊμπάλ. Στη συνέχεια, μάλιστα, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη, έχοντας και δοκάρι.

Νωρίτερα, με το γκολ του Κίριαν Ροντρίγκες στο 31ο λεπτό η Λας Πάλμας πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα της Αλαβές με 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, έχασαν αρκετές ευκαιρίες, με δύο μάλιστα δοκάρια, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια και η Λας Πάλμας κατάφερε ν' αρπάξει τους τρεις βαθμούς.