Super League 2: Έπιασε κορυφή η Athens Kallithea – Τα αποτελέσματα κι οι βαθμολογίες

Super League 2

Super League 2: Η Athens Kallithea ανέβηκε στην κορυφή του Β’ ομίλου, προσπερνώντας τα Χανιά, τα οποία γνώρισαν την ήττα.

Η ομάδα της Καλλιθέα λύγισε 1-0 την Καλαμάτα, χάρη σε τέρμα του Μαρότα στο 86ο λεπτό.

Athens Kallithea (Βοσνιάδης): Κότσαρης, Μαρόττα, Μεχίας, Μανθάτης, Μπουλούλης, Σίλβα (63′ Τσιντώνης), Ματίγια, Κυνηγόπουλος, Μουστακόπουλος (75′ Βασιλόγιαννης), Ντεμέτριους, Λουκίνας.
Καλαμάτα (Χάβος): Γιαννίκογλου, Μόζερ, Αρίμπας, Ρόβας (70′ Αρναρέλλης), Τάτος, Ακόστα, Βαλεριάνος, Κωστούλας, Μπαράλες (70′ Πασάς), Παπατόλιος, Άλβες.

Η Athens Kallithea βρίσκεται στο +1 από τα Χανιά, τα οποία δεν τα κατάφεραν στην Ηλιούπολη. Οι γηπεδούχοι νίκησε 1-0 με τέρμα του Φουρλάνου στο 20ο λεπτό και ανέβηκαν στην τρίτη θέση. Από κάτω της βρίσκεται η Καλαμάτα, η οποία είναι πλέον στο -4 από την πρώτη θέση.

Στον Β’ όμιλο, ο Ηρακλής πήρε βαθμό στη Μυτιλήνη, καθώς ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Αιολικό. Αμφότερες οι ομάδες παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία. Τέλος στο αρνητικό σερί ηττών έβαλε ο Καμπανιακός, ο οποίος πήρε το «διπλό» (1-0) στην Καρδίτσα, κόντρα στην τοπική Αναγέννηση.