Premier League: Εποχή Ράτκλιφ με εκπληκτική ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Έχανε 2-0 στο ημίχρονο απ’ την Άστον Βίλα και τελικά επικράτησε 3-2 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Αποτελέσματα και βαθμολογία.

Το «Όλντ Τράφορντ» ήταν έτοιμο να αρχίσει… παγωμένα την εποχή Ράτκλιφ στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η Άστον Βίλα για την 19η αγωνιστική της Premier League, έκανε... περίπατο στο πρώτο ημίχρονο. ΜακΓκιν και Ντεντόνκερ έδωσαν προβάδισμα 0-2 στους «χωριάτες» στο πρώτο 45λεπτο.

Οι «κόκκινοι» διάβολοι άρχισαν το δεύτερο μέρος αποφασισμένοι. Ο Γκαρνάτσο σκόραρε στο 48’ αλλά το τέρμα ακυρώθηκε. Στο 59’ ο Αργεντινός μείωσε και ο ίδιος στο 71’ ισοφάρισε σε 2-2. Στο 82’ ο Χόιλουντ ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας μια σημαντική νίκη με σπουδαία ανατροπή στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία της 19ης αγωνιστικής στην Premier League:

Νιούκαστλ-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-3