Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014: Το σημερινό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Newsroom Newsroom

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2014: Το σημερινό πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Η δεύτερη αγωνιστική του Μουντιάλ της Βραζιλίας ξεκίνησε χθες Τρίτη (17/6) με το παιχνίδι Βραζιλία-Μεξικό (0-0) και συνεχίζεται σήμερα με τρία άκρως ενδιαφέρονται παιχνίδια.

Στις 19:00 στο πρώτο χρονικά παιχνίδι για τον Β' όμιλο που θα μεταδοθεί από το ΝΕΡΙΤsports, η Ολλανδία μετά την εντυπωσιακή της νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στην Ισπανία, θέλει να εξασφαλίσει την πρόκριση στην φάση των «16» κόντρα στην Αυστραλία. Τα «καγκουρό» θα παλέψουν για το καλύτερο αφού έχουν ήδη μία ήττα (αυτή από την Χιλή) και σε περίπτωση ακόμα μίας, αποχαιρετούν στην ουσία το Παγκόσμιο Κύπελλο.

van persie

Στη συνέχεια για τον ίδιο όμιλο, ένα παρόμοιο παιχνίδι θα αρχίσει στις 22:00 (ΝΕΡΙΤsports). Η Ισπανία είναι με την πλάτη στον τοίχο μετά την βαριά ήττα από την Ολλανδία με 5-1 και μόνο με νίκη κόντρα στην Χιλή θα μείνει «ζωντανή» στο κόλπο της πρόκρισης. Η ομάδα του Σάντσες στο πρώτο παιχνίδι είχε επικρατήσει της Αυστραλίας με 3-1 και ακόμα και με την ισοπαλία παίρνει το πλεονέκτημα της δεύτερης θέσης.

spain

Τέλος, στη 01:00 ολοκληρώνεται το πρόγραμμα με την αναμέτρηση Καμερούν-Κροατία για τον Α' όμιλο. Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από τις ήττες της πρεμιέρας και αυτή που θα χάσει θα αποχαιρετήσει την διοργάνωση από τόσο νωρίς.

croatia

Συνολικά στο Μουντιάλ θα γίνουν 64 αγώνες, με κορύφωση, το μεγάλο τελικό στις 13 Ιουλίου στο Στάδιο «Μαρακανά» στο Ρίο.

Οι τηλεθεατές μέσα από τα τη ΝΕΡΙΤ, τη ΝΕΡΙΤsports και τη ΝΕΡΙΤ HD θα παρακολουθήσουν όλες τις μάχες από τα γήπεδα της Βραζιλίας, ενώ και τα 64 παιχνίδια του Μουντιάλ θα μεταδοθούν και σε επανάληψη.

Το δημοσιογραφικό δυναμικό του αθλητικού τμήματος της ΝΕΡΙΤ θα μεταφέρει σε όλους τους Έλληνες φιλάθλους τον παλμό της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνωσης, με εκπομπές και pre και post game και με ντοκιμαντέρ-αφιερώματα της FIFA για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Από το πρώτο του 1930 στην Ουρουγουάη μέχρι και το φετινό στα γήπεδα της Βραζιλίας.

Οι σημαντικότεροι αγώνες θα μεταδίδονται ζωντανά από τη συχνότητα της ΝΕΡΙΤ και συχνά σε παράλληλη μετάδοση από τη ΝΕΡΙΤsports και από τη ΝΕΡΙΤ HD, ενώ οι φίλαθλοι θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν διαδικτυακά – μόνο για χρήστες εντός Ελλάδος – όλους τους αγώνες, σε πραγματικό χρόνο (real time) ή κατ΄ απαίτηση (on demand), μέσα από την υπηρεσία WebTV της ΝΕΡΙΤ στη διεύθυνση webtv.nerit.gr.

Δείτε το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα, από τη φάση των ομίλων μέχρι και το μεγάλο τελικό:

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
12/6Σάο ΠάολοΒραζιλία - Κροατία3-1
13/6ΝατάλΜεξικό - Καμερούν1-0
17/6ΦορταλέζαΒραζιλία - Μεξικό0-0
19/6ΜανάουςΚαμερούν - Κροατία01:00
23/6ΜπραζίλιαΚαμερούν - Βραζιλία23:00
23/6ΡεσίφεΚροατία - Μεξικό23:00
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
13/6ΣαλβαδόρΙσπανία - Ολλανδία1-5
14/6ΚουιάμπαΧιλή - Αυστραλία3-1
18/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΙσπανία - Χιλή22:00
18/6Πόρτο ΑλέγκρεΑυστραλία - Ολλανδία19:00
23/6KουριτίμπαΑυστραλία - Ισπανία19:00
23/6Σάο ΠάολοΟλλανδία - Χιλή19:00
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
14/6Μπέλο ΟριζόντεΚολομβία - Ελλάδα3-0
15/6ΡεσίφεΑκτή Ελεφαντοστού - Ιαπωνία2-1
19/6ΜπραζίλιαΚολομβία - Ακτή Ελεφαντοστού19:00
20/6ΝατάλΙαπωνία - Ελλάδα01:00
24/6ΚουιάμπαΙαπωνία - Κολομβία23:00
24/6ΦορταλέζαΕλλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού23:00
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
14/6ΦορταλέζαΟυρουγουάη - Κόστα Ρίκα1-3
15/6ΜανάουςΑγγλία - Ιταλία1-2
19/6Σάο ΠάολοΟυρουγουάη - Αγγλία22:00
20/6ΡεσίφεΙταλία - Κόστα Ρίκα19:00
24/6ΝατάλΙταλία - Ουρουγουάη19:00
24/6Μπέλο ΟριζόντεΚόστα Ρίκα- Αγγλία19:00
Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
15/6ΜπραζίλιαΕλβετία - Εκουαδόρ2-1
15/6Πόρτο ΑλέγκρεΓαλλία - Ονδούρα3-0
20/6ΣαλβαδόρΕλβετία - Γαλλία22:00
21/6ΚουριτίμπαΟνδούρα - Εκουαδόρ01:00
25/6ΜανάουςΟνδούρα - Ελβετία23:00
25/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΕκουαδόρ - Γαλλία23:00
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
16/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΑργεντινή - Βοσνία/Ερζεγοβίνη2-1
16/6ΚουριτίμπαΙράν - Νιγηρία0-0
21/6Μπέλο ΟριζόντεΑργεντινή - Ιράν19:00
22/6ΚουιάμπαΝιγηρία - Βοσνία/Ερζεγοβίνη01:00
25/6Πόρτο ΑλέγκρεΝιγηρία - Αργεντινή19:00
25/6ΣαλβαδόρΒοσνία/Ερζεγοβίνη - Ιράν19:00
Ζ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
16/6ΣαλβαδόρΓερμανία - Πορτογαλία4-0
17/6ΝατάλΓκάνα - ΗΠΑ1-2
21/6ΦορταλέζαΓερμανία - Γκάνα22:00
23/6ΜανάουςΗΠΑ - Πορτογαλία01:00
26/6ΡεσίφεΗΠΑ - Γερμανία19:00
26/6ΜπραζίλιαΠορτογαλία - Γκάνα19:00
Η' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
17/6Μπέλο ΟριζόντεΒέλγιο - Αλγερία2-1
18/6ΚουιάμπαΡωσία - Νότια Κορέα01:00
22/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΒέλγιο - Ρωσία19:00
22/6Πόρτο ΑλέγκρεΝότια Κορέα - Αλγερία22:00
26/6Σάο ΠάολοΝότια Κορέα - Βέλγιο23:00
26/6ΚουριτίμπαΑλγερία - Ρωσία23:00
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
28/6Μπέλο ΟριζόντεΑ1 - Β2 (49)19:00
28/6Ρίο Ντε ΤζανέιροΓ1 - Δ2 (50)23:00
29/6ΦορταλέζαΒ1 - Α2 (51)19:00
29/6ΡεσίφεΔ1 - Γ2 (52)23:00
30/6ΜπραζίλιαΕ1 - ΣΤ2 (53)19:00
30/6Πόρτο ΑλέγκρεΖ1 - Η2 (54)23:00
1/7Σάο ΠάολοΣΤ1 - Ε2 (55)19:00
1/7ΣαλβαδόρΗ1 - Ζ2 (56)23:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΠΟΛΗΑΓΩΝΑΣΩΡΑ
4/7ΦορταλέζαΝικητής (49) - Νικητής (50) (57)23:00
4/7Ρίο Ντε Τζανέιρο

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved