Μουντιάλ 2018: Το πρόγραμμα των αγώνων μέχρι και τον τελικό

Μουντιάλ 2018: Το πρόγραμμα των αγώνων μέχρι και τον τελικό

Δείτε τις ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων στο Μουντιάλ της Ρωσίας.

Λίγες ώρες έμειναν για την έναρξη του μεγαλύτερου ποδοσφαιρικού γεγονότος στον κόσμο.

Το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018, θα αρχίσει σήμερα, 14 Ιουνίου, με τη συνάντηση Ρωσίας-Σαουδικής Αραβίας στο Λουζνίκι της Μόσχας και θα ολοκληρωθεί στις 15 Ιουλίου, στο ίδιο στάδιο με τον τελικό της διοργάνωσης.

Δείτε το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα, από τη φάση των ομίλων μέχρι και το μεγάλο τελικό:

Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Μόσχα Ρωσία - Σαουδική Αραβία  
15/6 Γεκατέρινμπουργκ Αίγυπτος - Ουρουγουάη  
19/6 Αγία Πετρούπολη Ρωσία - Αίγυπτος  
20/6 Ροστόφ ον Ντον Ουρουγουάη - Σαουδική Αραβία  
25/6 Σαμάρα Ουρουγουάη - Ρωσία  
25/6 Βόλγκογκραντ Σαουδική Αραβία - Αίγυπτος  
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/6 Αγία Πετρούπολη Μαρόκο - Ιράν  
15/6 Σότσι Πορτογαλία - Ισπανία  
20/6 Μόσχα Πορτογαλία - Μαρόκο  
20/6 Καζάν Ιράν - Ισπανία  
25/6 Σαράνσκ Ιράν - Πορτογαλία  
25/6 Καλίνινγκραντ Ισπανία - Μαρόκο  
Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Καζάν Γαλλία - Αυστραλία  
16/6 Σαράνσκ Περού - Δανία  
21/6 Γεκατέρινμπουργκ Γαλλία - Περού  
21/6 Σαμάρα Δανία - Αυστραλία  
26/6 Μόσχα Δανία - Γαλλία  
26/6 Σότσι Αυστραλία - Περού  
Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Μόσχα Αργεντινή - Ισλανδία  
16/6 Καλίνινγκραντ Κροατία - Νιγηρία  
21/6 Νίζνι Νόβγκοροντ Αργεντινή - Κροατία  
22/6 Βόλγκογκραντ Νιγηρία - Ισλανδία  
26/6 Αγία Πετρούπολη Νιγηρία - Αργεντινή  
26/6 Ροστόφ ον Ντον Ισλανδία - Κροατία  
Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Σαμάρα Κόστα Ρίκα - Σερβία  
17/6 Ροστόφ ον Ντον Βραζιλία - Ελβετία  
22/6 Αγία Πετρούπολη Βραζιλία - Κόστα Ρίκα  
22/6 Καλίνινγκραντ Σερβία - Ελβετία  
27/6 Μόσχα Σερβία - Βραζιλία  
27/6 Νίζνι Ελβετία - Κόστα Ρίκα  
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Μόσχα Γερμανία - Μεξικό  
18/6 Νίζνι Σουηδία - Νότια Κορέα  
23/6 Σότσι Γερμανία - Σουηδία  
23/6 Ροστόφ ον Ντον Νότια Κορέα - Μεξικό  
27/6 Καζάν Νότια Κορέα - Γερμανία  
27/6 Γεκατέρινμπουργκ Μεξικό - Σουηδία  
Ζ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
18/6 Σότσι Βέλγιο - Παναμάς  
18/6 Βόλγκογκραντ Τυνησία - Αγγλία  
23/6 Μόσχα Βέλγιο - Τυνησία  
24/6 Νίζνι Αγγλία - Παναμάς  
28/6 Καλίνινγκραντ Αγγλία - Βέλγιο  
28/6 Σαράνσκ Παναμάς - Τυνησία  
Η' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
19/6 Μόσχα Πολωνία - Σενεγάλη  
19/6 Σαράνσκ Κολομβία - Ιαπωνία  
24/6 Γεκατέρινμπουργκ Ιαπωνία - Σενεγάλη  
24/6 Καζάν Πολωνία - Κολομβία  
28/6 Βόλγκογκραντ Ιαπωνία - Πολωνία  
28/6 Σαμάρα Σενεγάλη - Κολομβία  
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
30/6 Καζάν 1ος 3ου ομίλου - 2ος 4ου ομίλου (50)  
30/6 Σότσι 1ος 1ου ομίλου - 2ος 2ου ομίλου (49)  
01/7 Μόσχα 1ος 2ου ομίλου - 2ος 1ου ομίλου (51)  
01/7 Νίζνι Νόβγκοροντ 1ος 4ου ομίλου - 2ος 3ου ομίλου (52)  
02/7 Σαμάρα 1ος 5ου ομίλου - 2ος 6ου ομίλου (53)  
02/7 Ροστόφ ον Ντον 1ος 7ου ομίλου - 2ος 8ου ομίλου (54)  
03/7 Αγία Πετρούπολη 1ος 6ου ομίλου - 2ος 5ου ομίλου (55)  
03/7 Μόσχα 1ος 8ου ομίλου - 2ος 7ου ομίλου (56)  

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
06/07 Νίζνι Νικητής 49 - Νικητής 50 (57)  
06/07 Καζάν Νικητής 53 - Νικητής 54 (58)  
07/07 Σαμάρα Νικητής 55 - Νικητής 56 (60)  
07/07 Σότσι Νικητής 51 - Νικητής 52 (59)  
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
10/07 Αγία Πετρούπολη

Νικητής 57 - Νικητής 58 (61)

 
11/07 Μόσχα Νικητής 59 - Νικητής 60 (62)
 
ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/07 Αγία Πετρούπολη Ηττημένος 61 - Ηττημένος 62  
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/07 Μόσχα

Νικητής 61 - Νικητής 62