Κλειστός ο σταθμός του Μετρό «Σύνταγμα»

Κλειστός είναι από τις 9:30 το πρωί…

Θεσσαλονίκη: 49 προσαγωγές, μία σύλληψη και δύο αστυνομικοί τραυματίες από τα επεισόδια

Σε συνολικά 49 προσαγωγές ατόμων που φέρονται…

Εορταστικό ωράριο: Ανοικτά τα καταστήματα την Κυριακή (16/12) - Δείτε ποιες ώρες

Εορταστικό ωράριο: Από την περασμένη Πέμπτη (13/12) τέθηκε…

Καιρός: Θα... χαθεί ο ήλιος τα επόμενα 24ωρα. Νέα επιδείνωση με κρυο και χιόνια από την Τρίτη (Vid)

Καιρός: Θα... χαθεί ο ήλιος τα επόμενα 24ωρα…

Κοζάνη: Έπαθε το σοκ της ζωής του - Βγήκε βόλτα και του επιτέθηκαν 20 αδέσποτα σκυλιά

Αντιμέτωπος με 20 αδέσποτα σκυλιά βρέθηκε κάτοικος…

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (22/06)

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ημέρας (22/06)

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Η «μάχη» της Βραζιλίας με την Κόστα Ρίκα και η κρίσιμη αναμέτρηση της Νιγηρίας με την Ισλανδία, ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της ένατης ημέρας του Μουντιάλ 2018.

Με τρία παιχνίδια συνεχίζεται η… δράση στην φάση των ομίλων του Μουντιάλ. Μετά την βαριά ήττα 3-0 της Αργεντινής από την Κροατία, τη νίκη της Γαλλίας 1-0 επί του Περού και την ισοπαλία 1-1 της Δανίας με την Αυστραλία, την Παρασκευή (22/6) η δράση μεταφέρεται στον Δ’ και τον Ε’ όμιλο της διοργάνωσης. 

Η αυλαία της ημέρας θα ανοίξει με το πρώτο ματς της δεύτερης αγωνιστικής για το 5ο γκρουπ του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018. Στις 15:00 η Βραζιλία θα παίξει απέναντι στην Κόστα Ρίκα, με την «σελεσάο» να καίγεται για τη νίκη, προκειμένου να μην μπλέξει σε περιπέτειες. 

WorldCupMatchday9

Η συνέχεια δίνεται στις 18:00 με το δεύτερο ματς του Δ’ ομίλου για την δεύτερη αγωνιστική, όπου η Νιγηρία θα παίξει με την Ισλανδία. Οι δύο ομάδες αναζητούν την πρώτη τους νίκη, η οποία θα τους αυξήσει τις πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση, μετά την ήττα 3-0 της Αργεντινής από την Κροατία.

Η αυλαία θα πέσει στις 21:00 με τον αγώνα της Σερβίας με την Ελβετία για τον Ε’ όμιλο. Οι «πλάβι» θέλουν να κάνουν το 2Χ2 και να «κλείσουν» θέση στους «16» του Μουντιάλ, ενώ οι Κεντρικοευρωπαίοι ευελπιστούν να δώσουν… συνέχεια στην ισοπαλία τους με την Βραζιλία.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ:

Φάση ομίλων 

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0
Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1
Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3
Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1
Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0
Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1
Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1
Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0
Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2
Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2
Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

WorldCupGroupStage 

Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0
Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1
Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία 1-1
Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού 1-0
Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία 0-3

Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

Διαβάστε ΕΔΩ όλα τα νέα του Μουντιάλ

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

 

WorldCupBracket 

Φάση των «16» 

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα) 

Προημιτελικά 

Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι) 

Ημιτελικά 

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα) 

Μικρός τελικός 

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη 

Τελικός 

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

ΠΗΓΗ: Onsports.gr

Διαβάστε επίσης:

Ανατριχιαστικές εξελίξεις: Η 16χρονη Κωνσταντίνα ήταν έγκυος - Πέταξαν στα σκουπίδια τα όργανά της

«Βόμβα» στο Survivor 2018: Αλλάζει η τελική τετράδα! (vid)