Γιατί ο Εισαγγελέας Εφετών πρέπει να ασκήσει έφεση για την υπόθεση Ρέστη - FB Bank

Για όποιον είχε παρακολουθήσει τη δίκη του…

Live Chat Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Γκραν Κανάρια

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ θέλει να αντιδράσει μετά…

Σοβαρό τροχαίο στον Κηφισό: Νταλίκα συγκρούστηκε με 5 Ι.Χ – 6 τραυματίες (video)

Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε το απόγευμα της Πέμπτης…

Κριμαία: Η ανατριχιαστική ψυχραιμία του μακελάρη – «Γι΄αυτό το έκανε» αποκαλύπτει πρώην φίλη του

Την ανατριχιαστική ψυχραιμία με την οποία ο…

Οργή Πούτιν: Το ISIS κρατά 700 ομήρους στη Συρία, θα εκτελεί 10 τη μέρα και κανείς δεν ενδιαφέρεται!

Ο Ρώσος πρόεδρος Βλαντιμίρ Πούτιν αποκάλυψε πως…

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Αυτά είναι τα ζευγάρια των προημιτελικών

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Αυτά είναι τα ζευγάρια των προημιτελικών

Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2018: Η ώρα των «8» είναι εδώ!

Η Σουηδία, χθες Τρίτη (03/07), με ένα τυχερό γκολ μετά από κόντρα έβγαλε νοκ άουτ την Ελβετία με 1-0 και πήρε το εισιτήριο για τους «8». Εκεί θα αντιμετωπίσει την Αγγλία που μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας και της παράτασης νίκησε 4-3 στα πέναλτι την Κολομβία.

Τα ζευγάρια της προημιτελικής φάσης (06-07/07)

Γαλλία – Ουρουγουάη (06/07, 17:00, Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι)
Βραζιλία – Βέλγιο (06/07, 21:00, Kazan Arena, Καζάν)
Σουηδία – Αγγλία (07/07, 17:00, Cosmos Arena, Σαμάρα)
Ρωσία – Κροατία (07/07, 21:00, Fisht Olympic Stadium, Σότσι)

Τα αποτελέσματα των αγώνων της φάσης των «16» στο Μουντιάλ της Ρωσίας:

Γαλλία-Αργεντινή 4-3
Ουρουγουάη-Πορτογαλία 2-1
Ισπανία-Ρωσία 1-1 (3-4 πεν.)
Κροατία-Δανία 1-1 (3-2 πεν.)
Βραζιλία-Μεξικό 2-0
Βέλγιο-Ιαπωνία 3-2
Σουηδία-Ελβετία 1-0
Κολομβία-Αγγλία 1-1 (3-4 πεν.)

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2018:

 Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/6 ΜΟΣΧΑ ΡΩΣΙΑ - ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ  5-0
15/6  ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΑΙΓΥΠΤΟΣ-ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ  0-1
19/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΡΩΣΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  3-1
20/6 ΡΟΣΤΟΦ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ  1-0
25/6 ΣΑΜΑΡΑ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΡΩΣΙΑ  3-0
25/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ - ΑΙΓΥΠΤΟΣ  2-1
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΜΑΡΟΚΟ - ΙΡΑΝ  0-1
15/6 ΣΟΤΣΙ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ  3-3
20/6 ΜΟΣΧΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ  1-0
20/6 ΚΑΖΑΝ ΙΡΑΝ - ΙΣΠΑΝΙΑ  0-1
25/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΙΡΑΝ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  1-1
25/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΙΣΠΑΝΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ  2-2
 Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16/6 ΚΑΖΑΝ ΓΑΛΛΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  2-1
16/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΠΕΡΟΥ - ΔΑΝΙΑ  0-1
21/6 ΣΑΜΑΡΑ ΔΑΝΙΑ - ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ  1-1
21/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΓΑΛΛΙΑ - ΠΕΡΟΥ  1-0
26/6 ΜΟΣΧΑ ΔΑΝΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ  0-0
26/6 ΣΟΤΣΙ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ - ΠΕΡΟΥ  0-2
 Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16/6 ΜΟΣΧΑ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ  1-1
16/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΚΡΟΑΤΙΑ - ΝΙΓΗΡΙΑ  2-0
21/6 ΝΙΖΝΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΚΡΟΑΤΙΑ  0-3
22/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΝΙΓΗΡΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ  2-0
26/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΝΙΓΗΡΙΑ - ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ  1-2
26/6 ΡΟΣΤΟΦ ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ  1-2
 Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17/6 ΣΑΜΑΡΑ ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ - ΣΕΡΒΙΑ  0-1
17/6 ΡΟΣΤΟΦ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
22/6 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ  2-0
22/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΣΕΡΒΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ  1-2
27/6 ΜΟΣΧΑ ΣΕΡΒΙΑ - ΒΡΑΖΙΛΙΑ  0-2
27/6 ΝΙΖΝΙ ΕΛΒΕΤΙΑ - ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ  2-2
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
17/6 ΜΟΣΧΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ  0-1
18/6 ΝΙΖΝΙ ΣΟΥΗΔΙΑ - Ν. ΚΟΡΕΑ  1-0
23/6 ΡΟΣΤΟΦ Ν. ΚΟΡΕΑ - ΜΕΞΙΚΟ  1-2
23/6 ΣΟΤΣΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ  2-1
27/6 ΚΑΖΑΝ Ν. ΚΟΡΕΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ  2-0
27/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΜΕΞΙΚΟ - ΣΟΥΗΔΙΑ  0-3
 Ζ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
18/6 ΣΟΤΣΙ ΒΕΛΓΙΟ - ΠΑΝΑΜΑΣ  3-0
18/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΤΥΝΗΣΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ  1-2
23/6 ΜΟΣΧΑ ΒΕΛΓΙΟ - ΤΥΝΗΣΙΑ  5-2
24/6 ΝΙΖΝΙ ΑΓΓΛΙΑ - ΠΑΝΑΜΑΣ  6-1
28/6 ΚΑΛΙΝΓΚΡΑΝΤ ΑΓΓΛΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ  0-1
28/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΠΑΝΑΜΑΣ - ΤΥΝΗΣΙΑ  1-2
Η' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19/6 ΣΑΡΑΝΣΚ ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΙΑΠΩΝΙΑ 1-2 
19/6 ΜΟΣΧΑ ΠΟΛΩΝΙΑ - ΣΕΝΕΓΑΛΗ 1-2
24/6 ΕΚΑΤΕΡΙΝΜΠΟΥΡΓΚ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΣΕΝΕΓΑΛΗ  2-2
24/6 ΚΑΖΑΝ ΠΟΛΩΝΙΑ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ  0-3
28/6 ΒΟΛΓΟΓΚΡΑΝΤ ΙΑΠΩΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ  0-1
28/6 ΣΑΜΑΡΑ ΣΕΝΕΓΑΛΗ - ΚΟΛΟΜΒΙΑ  0-1
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
30/6 ΚΑΖΑΝ ΓΑΛΛΙΑ- ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (49)  4-3
30/6 ΣΟΤΣΙ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (50)  2-1
01/07 ΜΟΣΧΑ ΙΣΠΑΝΙΑ - ΡΩΣΙΑ (51)  3-4 πεν.
01/07 ΝΙΖΝΙ ΚΡΟΑΤΙΑ - ΔΑΝΙΑ (52)  3-2 πεν.
02/07 ΣΑΜΑΡΑ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΜΕΞΙΚΟ (53)  2-0
02/07 ΡΟΣΤΟΦ ΒΕΛΓΙΟ - ΙΑΠΩΝΙΑ (54)  3-2
03/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ (55)  1-0
03/07 ΜΟΣΧΑ ΚΟΛΟΜΒΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ (56)  3-4 πεν.
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΝΙΖΝΙ ΓΑΛΛΙΑ - ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (57)  
06/07 ΚΑΖΑΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ  (58)  
07/07 ΣΑΜΑΡΑ ΣΟΥΗΔΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ (59)  
07/07 ΣΟΤΣΙ ΡΩΣΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ (60)  
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
10/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Νικητής 57 - Νικητής 58 (61)  
10/07 ΜΟΣΧΑ Νικητής 59 - Νικητής 60 (62)  
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Ηττημένος 61 - Ηττημένος 62  
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/07 ΜΟΣΧΑ Νικητής 61 - Νικητής 62  

Πηγή: Onsports.gr

Διαβάστε επίσης:

Καιρός τώρα: Ζεστή και ηλιόλουστη η Τετάρτη - Πού και πότε θα βρέξει (pics)

Κρήτη: Απίστευτο περιστατικό σε γάμο - Αυτό που συνέβη δεν έχει ξαναγίνει ΠΟΤΕ