Λίβερπουλ – Μπαρτσελόνα: Το γρήγορο γκολ, το πέναλτι που δεν δόθηκε κι η «μάχη»

Γρήγορα μπήκε μπροστά στο σκορ η Λίβερπουλ
Twitter/Liverpool FC

«Φωτιά» ο επαναληπτικός ημιτελικός του Champions League ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μπαρτσελόνα στο «Άνφιλντ».

Τεράστια «μάχη» στο «Άνφιλντ» ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Μπαρτσελόνα, με έπαθλο την πρόκριση στον τελικό του Champions League. Οι Καταλανοί έχουν το υπέρ τους 3-0 από το πρώτο ματς στο «Καμπ Νου», ωστόσο, οι Άγγλοι οπαδοί έφτιαξαν μια τρομερή ατμόσφαιρα για να βοηθήσουν την ομάδα τους. Κάτι που κατάφεραν αφού οι παίκτες του Κλοπ μπήκαν με… φτερά στα πόδια στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 7’ προηγήθηκαν με τον Οριγκί.

Τρία λεπτά αργότερα, η Λίβερπουλ ζήτησε πέναλτι για ανατροπή του Σάντιο Μανέν, όμως, ο Τούρκος διαιτητής Τσακίρ δεν καταλόγισε παράβαση. Το ματς ήταν ιδιαίτερα σκληρό, με τον Άλισον να κρατάει όρθιους τους «Reds» και τα σκληρά μαρκαρίσματα να είναι… ρουτίνα στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου.