Volley League: Πρώτη νίκη για ΠΑΟΚ – Δείτε τα highlights (vid)

Newsbomb

Intime

Volley League: Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε 3-1 σετ της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε ξεκινήσει τη σεζόν με ήττα από τον Φοίνικα στη Σύρο, αλλά στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής πραγματοποίησε πειστική εμφάνιση.

Με πρωταγωνιστές τους Πετρέα και Ούντρις, η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 κι έφτασαν με σχετική ευκολία στην «καθαρή» επικράτηση.

Η Κηφισιά κέρδισε το πρώτο της σετ, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα ματς. Στην πρεμιέρα είχε χάσει με 3-0 από τον Παναθηναϊκό.

Τα σετ: 23-25, 25-22, 22-25, 20-25