Στέφανος Τσιτσιπάς: Σημαντική νίκη στο διπλό του Indian Wells

Ο Τσιτσιπάς τα ξημερώματα της Κυριακή ξεκινά και τους αγώνες του στο μονό.
AP - Mark J. Terrill

Ξεκίνημα με νίκη στο διπλό για τον Τσιτσιπά.

Με το δεξί μπήκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον 2ο γύρο του Indian Wells καθώς προκρίθηκε. Ο τενίστας με παρτενέρ τον Φελισιάνο Λόπεζ, επικράτησαν με 2-0 σετ (7-6, 6-4) των Ράβεν Κλάασεν και Μπεν ΜακΛάχλαν.

Αυτή ήταν η 5η διαδοχική τους νίκη και η 6η συνολικά σε 7 αναμετρήσεις που έχουν αγωνιστεί μαζί. Οι δυό τους κέρδισαν πρόσφατα στο 500άρι του Ακαπούλκο και κατέκτησαν τον τίτλο.

Στην Καλιφόρνια, κέρδισαν το πολύ κλειστό πρώτο σετ, στο οποίο είχαν ευκαιρίες να κερδίσουν και νωρίτερα. Στο δεύτερο ο σετ, προηγήθηκαν με 3-1 για να φθάσουν στο 6-4 κερδίζοντας όχι μόνο το σετ, αλλά και τον αγώνα.

Ο Τσιτσιπάς τα ξημερώματα της Κυριακής θα ξεκινλησει και τους αγώνες του στο μονό. Πέρασε χωρίς αγώνα τον πρώτο γύρο κι αντίπαλός του θα είναι ο Αμερικανός Τζακ Στοκ, ο οποίος κέρδισε σε 64′ στον α’ γύρο τον Αργεντινό Χουάν Μανουέλ Σερουντάλο 6-1 και 6-1.

Στέφανος Τσιτσιπάς: Προπόνηση μαζί με τον Ράφα Ναδάλ – Ο πρώτος αντίπαλος στο Indian Wells (vid)

Στέφανος Τσιτσιπάς: Τρομερές αποκαλύψεις! Ήθελε να αποσυρθεί - «Σε πολύ άσχημη κατάσταση» (pics+vid)