Εξαιρετική προσπάθεια ο Πετρούνιας!

Αψεγάδιαστο το πρόγραμμα του Λευτέρη Πετρούνια που συγκέντρωσε 15.066 βαθμούς και πλέον περιμένει την κατάταξή του.

Ο Λευτέρης Πετρούνιας έδειξε γιατί είναι ο «άρχοντας των κρίκων» στο πρόγραμμα που εκτέλεσε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής που διεξάγεται στην Αμβέρσα. Στον τελικό του αγωνίσματος, ο Έλληνας κορυφαίος γυμναστής ήταν ο τρίτος αθλητής που έκανε την προσπάθειά του.

Αυτή ήταν αψεγάδιαστη, εκτέλεσε άριστα το πρόγραμμά του και συγκέντρωσε 15.066 βαθμούς. Ειδικά στην έξοδο ήταν εξαιρετικός. Μάλιστα η ικανοποίησή του ήταν μεγάλη καθώς χαμογέλασε.

Πλέον περιμένει τι θα κάνουν οι υπόλοιποι αθλητές για να ξεκαθαρίσουν τα μετάλλια και φυσικά η πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες…