Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (13/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (13/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Με τρεις αγώνες συνεχίζεται η τέταρτη ημέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2016

Με τους αγώνες, Ισπανία - Τσεχία στις 16:00, Ιρλανδία - Σουηδία στις 19:00 και Βέλγιο - Ιταλία στις 22:00 συνεχίζεται σήμερα η διοργάνωση του Euro 2016.

Δείτε τις βαθμολογίες των ομίλων:

GROUP A

1. Γαλλία 3 (2-1)
2. Ελβετία 3 (1-0)
3. Αλβανία 0 (0-1)
4. Ρουμανία 0 (1-2)

GROUP B

1. Ουαλία 3 (2-1)
2. Αγγλία 1 (1-1)
3. Ρωσία1 (1-1)
4. Σλοβακία 0 (1-2)

GROUP C

Γερμανία 3 (2-0)
Πολωνία 3 (1-0)
Βόρειος Ιρλανδία 0 (0-1)
Ουκρανία 0 (0-2)

GROUP D

Κροατία 3 (1-0)
Τσεχία 0
Ισπανία 0
Τουρκία 0 (0-1)

GROUP E

Βέλγιο
Ιταλία
Ιρλανδία
Σουηδία

GROUP F

Πορτογαλία
Ισλανδία
Αυστρία
Ουγγαρία

*προκρίνονται στους "16" οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι 3οι

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις

ΟΜΙΛΟΙ

Παρασκευή 10/6
Γαλλία - Ρουμανία 2-1

Σάββατο 11/6
Αλβανία - Ελβετία 0-1
Ουαλία - Σλοβακία 2-1
Αγγλία - Ρωσία 1 - 1

Σήμερα Κυριακή 12/6
Τουρκία - Κροατία 0-1
Πολωνία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0
Γερμανία - Ουκρανία 2-0

Δευτέρα 13/6
Ισπανία - Τσεχία (16:00) [ΕΡΤ1]
Ιρλανδία - Σουηδία (19:00) [ΕΡΤ1]
Βέλγιο - Ιταλία (22:00) [ΕΡΤ1]

Τρίτη 14/6
Αυστρία - Ουγγαρία (19:00) [ΕΡΤ1]
Πορτογαλία - Ισλανδία (22:00) [ΕΡΤ1]

Τετάρτη 15/6
Ρωσία - Σλοβακία (16:00) [ΕΡΤ1]
Ρουμανία - Ελβετία (19:00) [ΕΡΤ1]
Γαλλία - Αλβανία (22:00) [ΕΡΤ1]

Πέμπτη 16/6
Αγγλία - Ουαλία (16:00) [ΕΡΤ1]
Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία (19:00) [ΕΡΤ1]
Γερμανία - Πολωνία (22:00) [ΕΡΤ1]

Παρασκευή 17/6
Ιταλία - Σουηδία (16:00) [ΕΡΤ1]
Τσεχία - Κροατία (19:00) [ΕΡΤ1]
Ισπανία - Τουρκία (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 18/6
Βέλγιο - Ιρλανδία (16:00) [ΕΡΤ1]
Ισλανδία - Ουγγαρία (19:00) [ΕΡΤ1]
Πορτογαλία - Αυστρία (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 19/6
Ελβετία - Γαλλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ρουμανία - Αλβανία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Δευτέρα 20/6
Σλοβακία - Αγγλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ρωσία - Ουαλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Τρίτη 21/6
Ουκρανία - Πολωνία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Βόρειος Ιρλανδία - Γερμανία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Κροατία - Ισπανία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Τσεχία - Τουρκία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Τετάρτη 22/6
Ουγγαρία - Πορτογαλία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ισλανδία - Αυστρία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ιταλία - Ιρλανδία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Σουηδία - Βέλγιο (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

ΦΑΣΗ ΤΩΝ "16"

Σάββατο 25/6
1. Α2 - C2 (16:00) [ΕΡΤ1]
2. Β1 - A3/C3/D3 (19:00) [ΕΡΤ1]
3. D1 - B3/E3/F3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 26/6
4. A1 - C3/D3/E3 (16:00) [ΕΡΤ1]
5. C1 - A3/B3/F3 (19:00) [ΕΡΤ1]
6. F1 - E2 (22:00) [ΕΡΤ1]

Δευτέρα 27/6
7. E1 - D2 (19:00) [ΕΡΤ1]
8. B2 - F2 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Πέμπτη 30/6
QF1. Νικητής 1 - Νικητής 3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Παρασκευή 1/7
QF2. Νικητής 2 - Νικητής 6 (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 2/7
QF3. Νικητής 5 - Νικητής 7 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 3/7
QF4. Νικητής 4 - Νικητής 8 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τετάρτη 6/7
SF1. Νικητής QF1 - Νικητής QF2 (22:00) [ΕΡΤ1]
Πέμπτη 7/7
SF2. Νικητής QF3 - Νικητής QF4 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 10/7
Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (22:00) [ΕΡΤ1]