Να δείτε που θα μας «φορέσει» τον Τάιλερ στο υπουργείο Υγείας
Θα μπορούσε να είναι και πρωταπριλιάτικο αστείο, όμως ο Στέφανος Κασσελάκης είπε ότι ο άντρας του ο Τάιλερ έχει πάρει προσωπικά το θέμα του ΕΣΥ στην Ελλάδα – Τι ακριβώς εννοεί ο ποιητής;
![Να δείτε που θα μας «φορέσει» τον Τάιλερ στο υπουργείο Υγείας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/10/25/TYLER.jpg?t=ZSfQUM3fsLMff6pfXjQKWA)
Γελάνε και τα… τσιμέντα πλέον με αυτά που εκστομίζει καθημερινώς ο αριστερός εφοπλιστής Στέφανος Κασσελάκης. Το τελευταίο… μαργαριτάρι που είπε στα πρωινάδικα που βγαίνει είναι ότι ο άντρας του ο Τάιλερ ασχολείται με το Εθνικό Σύστημα Υγείας και το έχει πάρει… προσωπικά. Αυτά τα είπε στο πλαίσιο της επίσκεψης που έκαναν στο νοσοκομείο Ευαγγελισμός όπου ο σύντροφός του νοσηλευτής από το Μαϊάμι ζήτησε να μάθει τα προβλήματα των ελληνικών νοσοκομείων, άγνωστο με ποια θεσμική ιδιότητα…
Εκτός από το να διαφημίζει τον άντρα του, ο κ. Κασσελάκης θα έπρεπε να μας εξηγήσει αν έχει κάποια θεσμική ιδιότητα ο Τάιλερ. Και για πού τον προορίζει… Θέλει να τον βολέψει σε κάποιο νοσοκομείο; Ή μήπως ονειρεύεται ότι κάποτε θα κυβερνήσει και θα τον κάνει υπουργό Υγείας; Αυτό να δω κι ας φύγω από το μάταιο τούτο κόσμο… Ο υπουργός - νοσηλευτής από το Μαϊάμι. Θα βγάλω και σχετικό σύνθημα: «Στέφανε, ζούμε υπουργό Υγείας τον Τάιλερ να δούμε». Εκτός κι αν κάνει υπουργό Υγείας τον –αναβαθμισμένο– Παύλο Πολάκη και αναπληρωτή τον Τάιλερ. Παίζει κι αυτό το σενάριο. Διότι η κατάσταση έχει πλέον ξεφύγει ήδη από την ημέρα που ο Κασσελάκης μας είπε ότι «ο Τάιλερ έχει πολλά να προσφέρει στην Ελλάδα».
Δεν ξέρω αν θα κυβερνήσει ποτέ ο Κασσελάκης, αλλά σίγουρα ο άνθρωπος μας διασκεδάζει αφάνταστα με τα όσα λέει και με την προσπάθεια του να αποκαταστήσει επαγγελματικά τον σύντροφό του και να τον επιβάλλει στη συνείδηση της ελληνικής κοινωνίας.
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Καιρός: Ο καύσωνας επιστρέφει... αγριεμένος - Ποια πόλη θα «βράσει» στους 42 τις επόμενες ημέρες](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/16/cbb83d03-kafsonas-sintrivani.jpg?t=u8XFNEmYjNV0CD3EVX_U0Q)
![Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Άναψε η φλόγα σε φαντασμαγορική τελετή – Συγκίνηση για την ελληνική αποστολή](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/4a45bf23-olympics-2024-paris.jpg?t=F2lt0a5LbcJlTK3lQBYP3Q)