ΕΛΛΑΔΑ

Κορονοϊός - Συγκλονίζει Ελληνίδα ηθοποιός: «Δεν έχω λεφτά ούτε για μακαρόνια» (pics)

Κορονοϊός - Συγκλονίζει Ελληνίδα ηθοποιός: «Δεν έχω λεφτά ούτε για μακαρόνια» (pics)
Pixabay

Κορονοϊός: Σε απόγνωση η ηθοποιός, καθώς η σύμβασή της δεν της επιτρέπει να μπει στην ΕΡΓΑΝΗ για να διεκδικήσει το επίδομα των 800 ευρώ

Στην εκπομπή «Μαζί σου» του ΣΚΑΪ μίλησε η Σοφία Αλεξανιάν την οποία γνωρίσαμε μέσα από τη συμμετοχή της στα σήριαλ «Κόκκινο ποτάμι» και «Έλα στη θέση μου».

Η ηθοποιός αναφέρθηκε στα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει αφού η σύμβασή της δεν της επιτρέπει να ενταχθεί στο πρόγραμμα των 800 ευρώ που δίνει το κράτος.

Δείτε φωτογραφίες της στη Gallery:

«Πριν γράψω την επιστολή, είχα κάνει ένα βίντεο που ήταν μια κατάθεση ψυχής που δείχνω σε τι οικονομική κατάσταση βρίσκομαι, που είναι άθλια. Και ενημερωμένη από άλλους φίλους μου και συναδέλφους ηθοποιούς κατάλαβα ότι ορισμένοι άνθρωποι δεν μπορούν να ενταχθούν μέσα στην ΕΡΓΑΝΗ γιατί είτε δεν τους το επιτρέπουν οι συμβάσεις τους διότι ήταν μιας άλλης κατηγορίας συμβάσεις, ακόμα και αυτοί που δούλευαν» είπε η ηθοποιός.

Και πρόσθεσε: «Στο "Κόκκινο ποτάμι" τα γυρίσματά μου τελείωσαν τον Φλεβάρη, οπότε βάση νόμου η εταιρεία αυτή δεν μπορεί να με καλύψει και να με εντάξει γιατί δεν έχω συνεργαστεί μαζί τους τον Μάρτιο, παρόλο που εκκρεμούν κάποια γυρίσματα, αλλά δεν ξέρω αν θα γίνουν. Εγώ γενικά ως χαμηλά αμειβόμενη δυστυχώς, είμαι ανέκαθεν σε άθλια οικονομική κατάσταση. Όταν ανέβασα το βίντεο στο youtube υπήρχαν πολλοί άνθρωποι που ήθελαν να μου προσφέρουν βοήθεια, να μου στείλουν χρήματα. Έχω πει στους ανθρώπους ότι δεν θέλω, νιώθω άσχημα».

Δείτε το βίντεο από τις δηλώσεις της ηθοποιού:

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.

Διαβάστε επίσης:

Κορονοϊός - Αποκάλυψη: Αυτά είναι τα 10 νέα μέτρα που θα ανακοινώσει η κυβέρνηση

Google News Publisher Ακολούθησε το Newsbomb.gr
στο Google News

Καιρός: Τοπικές βροχές με άνοδο της θερμοκρασίας και σκόνη - Πού θα βρέξει

07 Ιουν 2020 07:10

Η φράση - κλειδί του ζωδίου σου για σήμερα, 07/06

07 Ιουν 2020 07:00

Κορονοϊός: 749 νέοι θάνατοι σε ένα 24ωρο στις ΗΠΑ

07 Ιουν 2020 06:40

Φορολογικές δηλώσεις: Ποιοι θα πληρώσουν λιγότερο - Σε 8 δόσεις ο φόρος εισοδήματος

07 Ιουν 2020 06:20

Δες τι προβλέπουν τα Ταρώ για σένα, σήμερα 07/06!

07 Ιουν 2020 06:10

Κορονοϊός - Βραζιλία: Η κυβέρνηση κατηγορείται ότι «κάνει αόρατους» τους θανάτους

07 Ιουν 2020 06:00

Δίαιτα των βραστών αυγών: Χάστε 10 κιλά σε δύο εβδομάδες (vid)

07 Ιουν 2020 05:30

Ο καιρός σήμερα, Κυριακή 7 Ιουνίου

07 Ιουν 2020 05:00

GNTM: Άννα Αμανατίδου: Το Instagram και οι ανήθικες προτάσεις (Pics-Vid)

07 Ιουν 2020 04:30

Η μάχη του δημοσιογράφου Βασίλη Τσεκούρα και η κατάσταση της υγείας του

07 Ιουν 2020 04:00

Κρήτη: Τι κατέθεσε ο 40χρονος για το νέο περιστατικό στον Μυλοπόταμο

07 Ιουν 2020 03:40

Ο Έλληνας που παραλίγο να παίξει τον Τζέιμς Μποντ!

07 Ιουν 2020 03:21

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τις μυρμηγκιές

07 Ιουν 2020 03:20

Θεσσαλονίκη: Σε καραντίνα αστυνομικοί εξαιτίας γυναίκας με συμπτώματα κορoνοϊού

07 Ιουν 2020 03:00

Σεξ: Η νέα μόδα που αξίζει να δοκιμάσεις!

07 Ιουν 2020 02:42

Η Σπυροπούλου σχολιάζει για πρώτη φορά το «αντίο» της Μενεγάκη στην TV!

07 Ιουν 2020 02:40

Κορονοϊός - Γαλλία: 31 νέοι θάνατοι - Στους 29.142 συνολικά

07 Ιουν 2020 02:20

10 τρόποι που οι μπαμπάδες μπορούν να υποστηρίξουν τις νέες μαμάδες

07 Ιουν 2020 02:00

Ισραηλινοί διαδήλωσαν κατά της προσάρτησης εδαφών της κατεχόμενης Δυτικής Όχθης

07 Ιουν 2020 01:40

J2US: Οι πιο σημαντικές στιγμές του σόου και τα δάκρυα της αποχώρησης (vid)

07 Ιουν 2020 01:30

Όλοι θέλουν να ανέβουν στο κρεβάτι της! (pics)

07 Ιουν 2020 01:20

Κορονοϊός – Κύπρος: Ένας νεκρός και μηδέν νέα κρούσματα το τελευταίο 24ωρο

07 Ιουν 2020 01:00

J2US: Μεράκλωσε η Βίκυ Σταυροπούλου και τα 'σπασε στο πλατό! (video+photos)

07 Ιουν 2020 00:55

Πέντε πράγματα που έχουν ανάγκη να ακούνε τα παιδιά από τους γονείς τους

07 Ιουν 2020 00:40

Πώς να είσαι πάντα στυλάτος και στην τρίχα

07 Ιουν 2020 00:25

Σήμερα 07/06: Σε όλα υπάρχουν κανόνες και όρια

07 Ιουν 2020 00:10

Σαν σήμερα το 1907 απαγχονίζεται από τους κομιτατζήδες ο θρυλικός μακεδονομάχος Καπετάν Άγρας

07 Ιουν 2020 00:01

Super League: Η βαθμολογία σε πλέι οφ και πλέι άουτ (photos)

06 Ιουν 2020 23:56

ΗΠΑ: Απαγγέλθηκε κατηγορία στους αστυνομικούς που έσπρωξαν τον 75χρονο στο Μπάφαλο

06 Ιουν 2020 23:54

Προσοχή: Τι δεν πρέπει να ξεχνάς ΠΟΤΕ όταν σηκώνεις λεφτά από ΑΤΜ

06 Ιουν 2020 23:50

Βρετανία: Υποχωρούν στις δημοσκοπήσεις οι Συντηρητικοί

06 Ιουν 2020 23:40

Τέσσερις καλοκαιρινές συνταγές για σπιτικό frozen yogurt (vid)

06 Ιουν 2020 23:40

Άρης-ΟΦΗ 3-1: «Καθάρισε» με… ανατροπή (photos)

06 Ιουν 2020 23:38

Πλακιωτάκης: Η Ελλάδα δεν θα παίξει το παιχνίδι της Τουρκίας στο προσφυγικό

06 Ιουν 2020 23:30

Μεγάλη φωτιά στην ηρωική νήσο των Ψαρών (vid)

06 Ιουν 2020 23:29

Κορονοϊός: Στους 397.179 οι νεκροί - Πάνω από 6,8 εκατομμύρια τα κρούσματα

06 Ιουν 2020 23:23

Τρόμος! Πήγε για πικ νικ λίγο μετά τη γέννα – Δείτε τι έπαθε (pics)

06 Ιουν 2020 23:22

Δείτε γιατί αυτές οι φωτογραφίες του ζευγαριού έγιναν viral;

06 Ιουν 2020 23:20

Η βουτιά της φρίκης - Σοκαριστικές σκηνές

06 Ιουν 2020 23:18

Σοβαρή κρίση για ζευγάρι της ελληνικής σόουμπιζ! Πάνε ολοταχώς για χωρισμό!

06 Ιουν 2020 23:10

DPG NETWORK

Η ημερήσια ενημέρωσή σου

NEWSBOMB NEWSLETTER

Gossip-tv.gr Onsports.gr Queen.gr Astrology.gr Mothersblog.gr Onmed.gr Leoforos.gr Ratpack.gr i-Ellada.gr