ΕΛΛΑΔΑ

Χανιά: Νοσηλεύτρια παρουσίασε θρόμβωση μετά από εμβόλιο Pfizer

Εμβόλιο νοσηλεύτρια θρόμβωση

Θρόμβωση εμφάνισε μια νοσηλεύτρια στο νοσοκομείο Χανίων μετά τον εμβολιασμό της με εμβόλιο Pfizer

Επιπλοκές με θρόμβωση παρουσίασε νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων μετά τον εμβολιασμό της με εμβόλιο Pfizer.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Flashnews.gr η νοσηλεύτρια παρουσίασε αρχικά θρόμβωση στα άκρα και συγκεκριμένα στο ένα πόδι αρχικά και στη συνέχεια στο άλλο πόδι.

Πρόκειται για μια γυναίκα περίπου 50 ετών η οποία μετά την εμφάνιση της επιπλοκής νοσηλεύεται στο νοσοκομείο, ωστόσο σύμφωνα με πληροφορίες η υγεία της δεν κινδυνεύει.

Σημειώνεται ότι εκκρεμούν οι εξετάσεις από τις οποίες θα φανεί αν ο εμβολιασμός συνδέεται με την εμφάνιση της θρόμβωσης.

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.

Διαβάστε επίσης:

Σκέρτσος για self test: Τέλος η δωρεάν διάθεση στα φαρμακεία - Από πού θα διανέμονται εφεξής

Ροή Ειδήσεων