ΚΟΣΜΟΣ

ΣΟΚ: Κεραυνός χτυπάει ποδοσφαιριστές την ώρα του αγώνα (vid)

Πανικός προκλήθηκε κατά την διάρκεια ποδοσφαιρικού αγώνα στην Τζαμάικα όταν κεραυνός χτύπησε ποδοσφαιριστές.

Δεν πίστευαν στα μάτια τους οι θεατές ενός ποδοσφαιρικού αγώνα στην Τζαμάικα από αυτό που συνέβη κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.

Το περιστατικό συνέβη σε αγώνα μεταξύ των κολεγίων του Wolmer's Boys και του Jamaica College, όταν δύο ποδοσφαιριστές κεραυνοβολήθηκαν και έπεσαν στο έδαφος.

Ο κεραυνός έπεσε λίγα λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 82' λεπτό, όταν το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της Wolmer's Boys.

Όπως μπορεί να δει κάποιος στον βίντεο ξαφνικά κατά τη διάρκεια του ματς εμφανίστηκς μια λάμψη από τον ουρανό και τότε, πιάνοντας τα κεφάλια τους, δύο ποδοσφαιριστές έπεσαν στο έδαφος.

Όπως αναφέρουν τα διεθνή ΜΜΕ συνολικά τρία άτομα μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο.