LIVE Ελλάδα – Τσεχία: Η «μητέρα των μαχών» για την Εθνική – Το μαγικό +12 που μας στέλνει στους «8»

Βασίλης Σκουλαράκος Βασίλης Σκουλαράκος

LIVE Ελλάδα – Τσεχία: Η «μητέρα των μαχών» για την Εθνική – Το μαγικό +12 που μας στέλνει στους «8»

Μουντομπάσκετ 2019: Τελευταία... ζωή για την παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο - Αγώνας δίχως αύριο απέναντι στην Τσεχία του Σατοράνσκι

Η Εθνική ομάδα μπάσκετ ψάχνει απέναντι στην Τσεχία τη νίκη με +12 πόντους ώστε να προκριθεί στους «8» του κόσμου.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ LIVE

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, μετά την ήττα από τη Βραζιλία στην Α’ φάση έψαχνε έναν συνδυασμό αποτελεσμάτων ώστε να ελπίζει σε πρόκριση. Η Τσεχία έκανε τη… μισή δουλειά (93-71 τη «σελεσάο») και πλέον η «επίσημη αγαπημένη» κυνηγάει ένα μόνο σενάριο:

Νίκη με διαφορά 12 πόντων και πάνω και παράλληλα οι ΗΠΑ να επικρατήσουν της Βραζιλίας (15:30). Με οποιοδήποτε άλλο σενάριο, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ολοκληρώνει από τον 11ο όμιλο τις υποχρεώσεις του στη διοργάνωση και «αποχαιρετά» τα παρκέ της Κίνας.

Η ομάδα του Θανάση Σκουρτόπουλο θα πρέπει να δείξει το «κανονικό» της πρόσωπο απέναντι σε ένα καλοδουλεμένο σύνολο, που όμως, εκτός του Τόμας Σατοράνσκι δεν έχει τον παίκτη-φόβητρο.

11-3.jpg
01
Έτοιμη για όλα η Εθνική μας. ΙΝΤΙΜΕ

To πρόγραμμα στο κλείσιμο της αυλαίας της 2ης αγωνιστικής στη Β' φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Κίνας:

ΦΑΣΗ 16

11ος ΟΜΙΛΟΣ

11:30 Τσεχία-Ελλάδα
15:30 ΗΠΑ-Βραζιλία

12ος ΟΜΙΛΟΣ

11:00 Δομινικανή Δημοκρατία-Λιθουανία
15:00 Γαλλία-Αυστραλία

ΘΕΣΕΙΣ 17-32

15ος ΟΜΙΛΟΣ

10:30 Ιαπωνία-Μαυροβούνιο
14:30 Τουρκία-Νέα Ζηλανδία

16ος ΟΜΙΛΟΣ

11:00 Ιορδανία-Σενεγάλη
15:00 Γερμανία-Καναδάς

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιαπωνία - Μαυροβούνιο, ert.gr
11.00: Ιορδανία - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Δομινικανή Δημοκρατία - Λιθουανία, ΕΡΤ 2
11.30: Τσεχία - Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Τουρκία - Νέα Ζηλανδία, ert.gr
15.00: Γαλλία - Αυστραλία, ΕΡΤ 2
15.00: Γερμανία - Καναδάς, ΕΡΤ 3
15.30: ΗΠΑ - Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved