Euroleague: Στην παράταση λύνουν τις διαφορές τους Παναθηναϊκός και Ρεάλ

InTime

Euroleague: Μεγάλο ματς στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό και τη Ρεάλ Μαδρίτης να αναδεικνύονται ισόπαλοι 68-68 στην κανονική διάρκεια του αγώνα και να οδηγούνται σε παράταση.

Σπουδαίο ματς στο ΟΑΚΑ, με τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ να επιστρέφει από το -14 και να αγγίζει τη νίκη απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 68-66, όμως, η «βασίλισσα» με ένα καταλυτικό επιθετικό ριμπάουντ και καλάθι κατάφερε να ισοφαρίσει 68-68.

Στην τελευταία επίθεση, με 14’’ να απομένουν, ο Νεμάνια Νέντοβιτς πήρε την ευθύνη. Ο Τέιλορ τον μάρκαρε στενά, με τους διαιτητές να μην καταλογίζουν φάουλ και το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση…

Κρούσματα σήμερα: «Πρωτιά» για Αθήνα και Θεσσαλονίκη - Ποιες περιοχές είναι στα «κόκκινα»