Basket League: Η μεγαλύτερη νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΟΚ – Βαθμολογία και highlights

Basket League: Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία μετά την εντυπωσιακή επικράτηση της ΑΕΚ επί του ΠΑΟΚ.

Αυτή τη φορά η «Ένωση» δεν άφησε κανένα περιθώριο στον «Δικέφαλο του Βορρά» και ήταν σαρωτική στην επανάληψη του ματς της 6ης αγωνιστικής.

Να θυμίσουμε ότι ο αγώνας είχε διεξαχθεί στις 5 Δεκεμβρίου κι η ΑΕΚ είχε νικήσει 85-84, ωστόσο ο αθλητικός δικαστής είχε αποφασίσει την επανάληψη του λόγω της ένστασης που είχε καταθέσει ο ΠΑΟΚ για ένα φάουλ του Ζήση στο φινάλε του αγώνα.

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και ισοπέδωσαν τον αντίπαλο τους, ξεκινώντας το ματς με 22-2, ενώ βρέθηκαν ακόμα και στο +27 (76-49)!

Μάλιστα, η «Ένωση» με το +20 ισοφάρισε τη μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της επί του «Δικέφαλου του Βορρά» τα χρόνια του επαγγελματικού μπάσκετ. Να θυμίσουμε ότι πέρσι είχε επικρατήσει 91-71, ενώ η μεγαλύτερη όλων των εποχών είναι 92-54 της σεζόν 1965-66.