ΜΠΑΣΚΕΤ

NBA: «40άρα» από τον τρομερό Μάρεϊ! – Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και highlights (videos)

NBA
AP Photo/Brandon Dill

NBA: Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν τα ξημερώματα του Σαββάτου (9/3), τις βαθμολογίες και highlights.

Μια από τις εμφανίσεις της βραδιάς έκανε ο Ντεζούντε Μάρεϊ, ο οποίος ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του.

O 27χρονος γκαρντ σημείωσε 41 πόντους με 6/10 τρίποντα κι οδήγησε τους Χοκς στη νίκη (99-92) επί των Γκρίζλις.

Με ηγέτη τον Σάι Γκίλτζιους – Αλεξάντερ, οι Θάντερ επέστρεψαν από το -10 (47-57) του πρώτου ημιχρόνου και νίκησαν 107-100 τους Χιτ. Ο Καναδός μέτρησε 37 πόντους, 5 ριμπάουντ κι 6 ασίστ.

Συναρπαστικό ματς στο Κλίβελαντ, με τους Καβαλίερς να λυγίζουν στην παράταση τους Τίμπεργουλφς με 113-104 (97-97κ.α.). Τρομερή εμφάνιση από τον Τζάρετ Άλεν, ο οποίος είχε 33 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Οι Νικς κυριάρχησαν κόντρα στους Μάτζικ κι έφτασαν άνετα στην επικράτηση (98-74), έχοντας πρωτοστάτη τον Τζέιλεν Μπράνσον (26π. με 4/7τρ.).

Οι Πέλικανς άντεξαν στην πίεση των Σίξερς και πήραν τη νίκη (103-95), με τον Ζάιον Ουίλιαμσον να μετράει 23 πόντους, 12 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκπληκτικός, πέτυχε τριπλ νταμπλ, αλλά οι Μπακς ηττήθηκαν στο φινάλε (122-123) από τους Λέικερς, χάρη σε καλάθι του ΝτιΆντζελο Ράσελ, 6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν τα ξημερώματα του Σαββάτου (9/3):

• Λ.Α. Λέικερς - Μιλγουόκι 123-122
  • Κλίβελαντ - Μινεσότα 113-104 (97-97κ.α.)
  • Νέα Υόρκη - Ορλάντο 98-74
  • Πόρτλαντ - Χιούστον 107-123
  • Μέμφις - Ατλάντα 92-99
  • Οκλαχόμα Σίτι - Μαϊάμι 107-100
  • Ουάσιγκτον - Σάρλοτ 112-100
  • Φιλαδέλφεια - Νέα Ορλεάνη 95-103