LIVE BLOG: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Πήραν το ντέρμπι οι «ερυθρόλευκοι» - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στη Super League.

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ κοντράρονται για πρώτη φορά την τρέχουσα σεζόν, με στόχο την κορυφή, εκεί που στοχεύουν να βρεθούν μέχρι το φινάλε της διαδρομής.

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν στα Ιωάννινα, αλλά γνώρισαν την πρώτη τους ήττα στη σεζόν στη Φρανκφούρτη, ενώ από την άλλη ο «Δικέφαλος του Βορρά» πέρασε από την Κοπεγχάγη, μετά το σοκ του 4-4 με τον Βόλο.

Αυτό θα είναι το 12ο ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων σε λιγότερο από δύο χρόνια! Είναι χαρακτηριστικό ότι ήδη μετράνε πέντε αναμετρήσεις μέσα στο 2021. Ο Ολυμπιακός είναι η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος, ενώ ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει τα τελευταία έξι εκτός έδρας ματς του σε όλες τις διοργανώσεις.

Ο Πέδρο Μαρτίνς θα παρατάξει τους γηπεδούχους με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει μόνο στους Σουρλή και Μάρκοβιτς. Από την άλλη, ο Ραζβάν Λουτσέσκου μπορεί να υπολογίζει, μετά από καιρό, στον Χοσέ Άνχελ Κρέσπο, ο οποίος πήρε κανονικά μέρος στην τελευταία προπόνηση και συμπεριλήφθηκε στην αποστολή.