Live Blog, Super League: Τα ντέρμπι Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ – Άρης και το ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Βαγγέλης Πάτας

Super League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι «αιωνίων», Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ - Άρης και του αγώνα ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα.

Ένα πρόγραμμα γεμάτο ντέρμπι περιλαμβάνει η 8η αγωνιστική των playoffs της Super League.

Με τη «μάχη» για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια να έχουν «φουντώσει», τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων αναμένεται να κρίνουν πολλά, ειδικά από τη στιγμή που έχουμε μπει στην τελική ευθεία.

Η αρχή (18:30) γίνεται με το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ – Άρης. Οι γηπεδούχοι αναζητούν τη νίκη, μετά από εννιά σερί αρνητικά αποτελέσματα, ενώ οι «κίτρινοι» έχασαν έδαφος μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό.

Μια ώρα αργότερα (19:30), η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τη νίκη να αποτελεί μονόδρομος, καθώς σε διαφορετική περίπτωση ο «εφιάλτης» του αποκλεισμού από την Ευρώπη θα δείχνει πιο κοντά από ποτέ.

Η βραδιά ολοκληρώνεται με τον καλύτερο τρόπο! Με ένα ντέρμπι «αιωνίων», Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός. Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα, αλλά δεν έχουν κερδίσει φέτος το «τριφύλλι», το οποίο συμπλήρωσε 11 ματς αήττητος και κρατάει στα χέρια του το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων της Super League

23:17

Καλό σας βράδυ

23:17

"Άλωσε" το Φάληρο ο Παναθηναϊκός - "τελικός" Ευρώπης το Άρης - ΑΕΚ

22:56

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-2 (71' Τικίνιο - 10' Παλάσιος, 54' Σένγκεφελντ)

Μεγάλο "διπλό" για το "τριφύλλι", το οποίο αγκαλιάζει την επιστροφή του στην Ευρώπη!

22:51

Εφτά λεπτά ο έξτρα χρόνος

22:41

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-2 (71' Τικίνιο - 10' Παλάσιος, 54' Σένγκεφελντ)

Οι γηπεδούχοι πιέζουν για την ισοφάριση, γι' αυτό κι ο Κανέ παίρνει τη θέση του Εμβιλά κι ο Μασούρα εκείνη του Λόπες.

22:29

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Μειώνει σε 1-2

Ο Τικίνιο ήταν στην πορεία της μπάλας, μετά από εκτέλεση κόρνερ και τη στέλνει στα δίχτυα του Μπρινιόλι. Νεό ενδιαφέρον στο ματς

22:29

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-2 (10' Παλάσιος, 54' Σένγκεφελντ)

Είχαμε μια μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο κανός από τα καπνογόνα δεν επέτρεπε στις ομάδες να παίξουν ποδόσφαιρο. Η κατάσταση είναι καλύτερη

22:14

56' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-2 (10' Παλάσιος, 54' Σένγκεφελντ)

22:13

54' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός!

Ο Σένγκεφελντ με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ, κάνει το 2-0 για τον Παναθηναϊκό!

22:04

46' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-1 (10' Παλάσιος)

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο "Γ. Καραϊσκάκης"