Premier League – Λίβερπουλ: Έπαιξε με τη «φωτιά» και... κάηκε! - Δείτε τα γκολ (videos)

Premier League: Η Λίβερπουλ είχε τον πλήρη έλεγχο, αλλά δεν «καθάρισε» το ματς κι έτσι η Γουεστ Μπρομ έφυγε με τον βαθμό (1-1) από το «Anfield».

Οι πρωταθλητές έχασαν για πρώτη φορά φέτος βαθμούς στην έδρα τους, σε ένα ματς που στο πρώτο ημίχρονο είχαν ως και 85% κατοχή μπάλας.

Μολονότι, όμως, προηγήθηκαν μόλις στο 12ο λεπτό με τον Σαντιό Μανέ και κυριάρχησαν στο ματς δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ που θα απλοποιούσε τα πράγματα και τελικά το πλήρωσαν.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 82' με κεφαλιά του Ατζάι και πήραν ένα πολύτιμο βαθμό στη μάχη που δίνουν για παραμονή στην κατηγορία. Αξίζει να θυμίσουμε ότι η Γουεστ Μπρομ είχε φύγει με ισοπαλία κι από την έδρα της Μάντσεστερ Σίτι, αν και ακόμα εξακολουθεί να βρίσκεται κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Λίβερπουλ-Γουέστ Μπρομ 1-1 (12΄ Μανέ - 82΄ Ατζάι)